Deividas Gailius je bil daleč najboljši igralec Olimpije. S 27 točkami je bil tudi prvi strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Dražen Bubnić
Dražen Bubnić je bil na prvem srečanju (84:80) najboljši strelec Olimpije (18 točk), tokrat pa se ni vpisal med strelce. Slabo so odigrali tudi Sasu Salin, Nebojša Joksimović in Alex Stepheson. Foto: Aleš Fevžer

Zmaji so srečanje ob Marmarskem morju, na severozahodu Turčije, začeli slabo. Prvo četrtino so izgubili z 11:23, nato pa v 14. minuti zaostajali že za 22 (35:13). Olimpija je bila v teh trenutkih popolnoma nemočna v napadu, izgubljala je žoge, kar so domači izkoristili za polnjenje njenega koša.

Zmaji so se vrnili v igro
Ljubljančani so se nato le pobrali, iz akcije v akcijo zmanjševali zaostanek, tako da so se po trojki ter prostem mestu Deividasa Gailiusa 24 sekund pred glavnim odmorom približali le na -7 (41:34). Na njihovo smolo je ob zvoku sirene koš dosegel Sammy Mejia (43:34).

Olimpija brez moči za preobrat
Olimpija je v tretji četrtini držala priključek predvsem po zaslugi Gailiusa, ki je v tem delu dosegel 13 točk, zmaji pa so zaostanek zmanjšali na -8 (63:55). A na začetku zadnje četrtine je Banvit s koši Rowlanda in Keitha Simmonsa ušel na +15 (70:55), nato pa vodstvo brez težav zadržal, saj Olimpija ni imela dinamita za preobrat.

Pipan: 24 izgubljenih žog je preveč
"Zelo smo razočarani, saj nismo igrali tako kot smo se zmenili pred tekmo. Izgubili smo kar 24 žog in to je zagotovo preveč, da bi danes slavili zmago v Bandirmi. Dvakrat smo se jim približali, a potem je zopet sledil padec koncentracije in izgubljene žoge. Banvit je zasluženo zmagal," je športno priznal trener zeleno-belih Aleš Pipan.

Pipanovi varovanci pred misijo nemogoče
Varovanci Aleša Pipana morajo v zadnjih dveh krogih zmagati v Jeruzalemu pri Hapoelu (12. februarja), nato pa doma z ustrezno razliko ugnati še Budivelnik (19. februarja), kar pa bo izjemno težka naloga.