Krka (na sliki Matjaž Smodiš) je le še zmago oddaljena od četrtega zaporednega naslova, skupaj pa šestega v zgodovini kluba. Foto: Aleš Fevžer
Jaka Blažič
Jaka Blažič je bil s 16 točkami najučinkovitejši pri domačih. Nepričakovano se mu je ponudila priložnost, da bi svoji ekipi prinesel zmago, a se je njegov poskus v zadnji sekundi odbil od obroča. Foto: Aleš Fevžer
Matjaž Smodiš
Novomeščani so prevladovali pod obročema, kjer so dobili skok z 42:34. Foto: Aleš Fevžer
Miro Alilović
Vprašanje je, ali bo Miro Alilović še uspel motivirati igralce, da bi ti presenetili krkaše na domačem parketu. Foto: Aleš Fevžer
Krka še zmago oddaljena od naslova

Dolenjci so vodili večji del tekme, še štiri minute pred koncem s +10 (73:63). Olimpija je nato na krilih Alena Omića in Jake Blažiča, ki je 23 sekund pred koncem zadel trojko za 77:79, ujela goste in imela po izgubljeni žogi Jakova Vladovića napad za zmago, a je Blažič nekaj sekund pred koncem zgrešil trojko za zmago.

Pri krkaših je bil s 17 točkami najučinkovitejši Domen Lorbek, medtem ko je bil pri domačih najboljši Blažič s 16. Tretja tekma, na kateri si Krka že lahko zagotovi četrti zaporedni naslov, bo v petek v Novem mestu.

Film tekme Union Olimpija - Krka

Prva četrtina (16:15): Omić za minimalno prednost zmajev
Pred maloštevilnimi gledalci v Stožicah prvi koš na tekmi doseže Lučić, nato pa štiri točke zapored prispeva Močnik za 4:2. Po trojki Rojca Krka spet vodi (5:4), a Olimpija odgovori z zaporednima trojkama Blažiča in Salina za 11:7 v 5. minuti. Toda Krka po nekaj zapravljenih napadih na obeh straneh v 9. minuti izenači na 13:13 (Lalić), Anderson pa zadene za 15:14. Omić poskrbi, da gredo zmaji na prvi odmor s +1 (16:15).
Druga četrtina (17:27): Krka od -6 do +8
Olimpija z miniserijo 4:0 (Perković, Prepelič) uide na 20:15, tako da trener Potočnik vzame minuto odmora. Po njej Prepelič poviša na +6 (22:16), kar je najvišja prednost do takrat. A Krka hitro odgovori, po trojki Lorbka je izid v 14. minuti izenačen na 22:22, malo pozneje pa Edo Murić zadene za vodstvo Krke (26:24). Razpoloženi Murić v 17. minuti s trojko poskrbi še za +4 (33:29). Ko Lučić minuto pozneje zadene za +6 (37:31), Alilović znova vzame minuto odmora. Ta ne pomaga, saj Dolenjci na odmor odidejo s +8 (42:34). Lorbek je z 11 točkami najučinkovitejši igralec prvega polčasa.

Tretja četrtina (16:18): Dolenjci imajo vajeti igre trdno v rokah
Lorbek v 23. minuti zadene trojko za 46:36, kar je najvišja prednost do takrat. A že malo pozneje Anderson v protinapadu poviša na +12 (48:36). Olimpija s petimi točkami zapored zmanjša zaostanek (41:48), tako da Potočnik vzame minuto odmora. V nadaljevanju je center Pavić s petimi točkami najzaslužnejši, da prednost naraste znova na +11 (55:44). Olimpija ima pod košem veliko težav. Pavić v 30. minuti po sijajni podaji Smodiša spet poviša na +12 (60:48).

Četrta četrtina (27:19): Blažič zgreši trojko za zmago
Krka nadzira položaj na igrišču, tako Lalić v 33. minuti znova poviša na +12 (66:54). Sledi pet zaporednih točk Olimpije, kar Potočnika prisili, da vzame minuto odmora. Po njej Blažič s prostih metov še približa Krko (61:66 in 63:68). Bliže Krka ne dovoli, saj po trojki Klobučarja štiri minute pred koncem semafor spet kaže +10 (73:63). Olimpija po minuti odmora sproži zadnjo ofenzivo in se po košu Omića v 38. minuti približa na 67:73 in 69:75, minuto pred koncem pa na 71:76. Po novem zapravljenem napadu Krke Rannikko z velike razdalje zadene trojko za 74:76. Sledi minuta odmora, po kateri Klobučar zadene trojko, a mu Blažič odgovori (77:79). Vladović pri prenosu izgubi žogo, do katere se dokoplje Blažič, ki sproži za zmago, a se žoga odbije od obroča ...

Alilović upa, da igralci z glavami niso že na počitnicah
Miro Alilović, trener Uniona Olimpije:
"V končnici nam je sreča obrnila hrbet, res pa je, da bi lahko odigrali nekoliko drugače. Znova nismo uspeli kontrolirati Krkinega skoka v napadu, katastrofalno pa smo izvajali proste mete. Pred tretjo tekmo je vprašanje le, ali bodo fantje verjeli v pet tekem, ali pa so z glavami že na počitnicah."

Dražen Bubnić: "Začeli smo slabo. Krka si je ustvarila prednost, ki jo je nato zadržala. Nekajkrat smo bili blizu, a z lastnimi napakami zapravili priložnosti, nasprotnikom pa tako dovolili, da se znova oddaljijo. Tu smo porabili ogromno energije. Na koncu smo imeli met za zmago, a ga na žalost nismo zadeli."

Gašper Potočnik, trener Krke: "Večji del tekme smo bili boljši nasprotnik. Igrali smo dobro obrambo in kontrolirali skok. To sta bila ključna elementa na tej tekmi. V zaključku tekme smo z nekaj napačnimi odločitvami in izgubljenimi žogami tekmo pripeljali v izenačeno končnico, a je bila sreča na naši strani. Po tekmi šteje le zmaga ter naše vodstvo v finalnem nizu lige Telemach z 2:0, za kar bi čestital fantom."

Edo Murić: "Skozi celotno tekmo smo kazali boljšo igro od nasprotnikov. Ti so v končnici šli na vse ali nič, saj niso imeli kaj izgubiti. V takšnem primeru je težko igrati proti tekmecu. Zadeli so nekaj težkih metov, a mislim, da ni nič narobe, če zmaga potuje z nami v Novo mesto."

DP (M) - LIGA TELEMACH

FINALE, druga tekma

UNION OLIMPIJA - KRKA 0:2
77:79 (16:15, 18:27, 16:18, 27:19)
Union Olimpija: Blažič 16, Bubnić 14, Omić 13, Močnik 9, Prepelič in Rannikko 7, Perković 4,
Rupnik 2;
Krka: Lorbek 17, Pavić 13, Klobučar 10, Lučić in Murić 9, Lalić in Vladović 6, Anderson 4, Rojc 3, Smodiš 2.

81:68 (15:18, 22:17, 26:20, 18:13)

V odebljenem tisku je izid v zmagah. Morebitna četrta tekma bo v ponedeljek, 20., peta pa v sredo, 22. maja. Igrajo na tri zmage. Vse tekme v neposrednem prenosu na TVS 2/MMC-ju.