Smiljan Pavič se je v torek proti Prostejovem izkazal z 12 točkami, tudi tokrat pa je kot za stavo polnil koše nasprotnika. Zbral je 16 točk. Foto: Vladimir Nikolič
Chris Booker
Chris Booker je bil s 17 točkami najučinkovitejši igralec Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kevinn Pinkney
Najboljši strelec Uniona Olimpije v Evroligi Kevinn Pinkney se je izkazal tudi na Češkem, kjer je dosegel kar 21 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kenny Gregory
Kenny Gregory je proti koncu prvega polčasa Olimpijo prvič povedel v vodstvo, nato pa je šlo za Ljubljančane vse samo še navzgor. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka še naprej na vrhu

Krka je tekmo začela malce slabše, v uvodnih minutah je trikrat izgubila žogo, napake pa je kaznoval Tomislav Zubčić, ki je že po dveh minutah dosegel sedem točk in Cibono povedel v vodstvo z 2:9. Novomeščani so se kmalu pobrali in s trojko Jureta Balažića ter delnim izidom 9:0 prvič na tekmi tudi povedli (11:9), a so gostje prvo četrtino zaključili z desetimi točkami zapored in jo tudi dobili z 18:25. V drugem delu prvega polčasa so domači košarkarji močneje pritisnili na nasprotnika, ga prisilili v nekaj napak in z delnim izidom 14:3 znova smuknili v prednost. Izid ob polčasu (40:36) je po podaji Simona Petrova postavil Smiljan Pavić.

Razpad sistema zagrebške ekipe
Odlična igra s konca prvega polčasa se je nadaljevala tudi v drugem, Krkaši so blesteli zlasti v obrambi, kjer so nasprotnika večkrat prisilili v napako, tako da so Zagrebčani prvi koš dosegli šele v 23. minuti (47:38). Cibona je doživela razpad sistema, Krka pa je dve minuti do konca tretje četrtine vodila že za 18 točk (61:43). V zadnji četrtini so Novomeščani tekmo mirno pripeljali do konca, minuto pred iztekom srečanja so zabeležili najvišjo prednost +25 (85:60).

Slab začetek Olimpije
V prvi četrtini igra Union Olimpije ni in ni stekla, Ljubljančani so Čehom puščali preveč odprtih metov, slabo so nasprotnika pokrivali tudi v raketi, kjer je domača ekipa dosegla nekaj lahkih košev. Prav tako je škripalo v napadu, kjer so zmaji izgubili nekaj žog, slabo so metali za tri (1/6), proste mete so izvajali s 44-odstotno uspešnostjo (4/9). Ob začetku druge četrtine so zaostajali za šest točk (21:15). Zeleno-beli so nato začeli počasi manjšati prednost češkega prvoligaša, predvsem pa so bolje zaigrali v obrambi, ukradli so nekaj žog, izboljšala se je tudi skok-igra. Olimpiji je prvo vodstvo na tekmi priboril Kenny Gregory, ki je zabil iz protinapada. Čehi so proti koncu polčasa večkrat grešili, njihove napake pa so zmaji hitro kaznovali, zadržali prednost in na odmor odšli z rezultatom 37:39.

Prestavili v višjo prestavo
V uvodnih minutah drugega polčasa so varovanci Jureta Zdovca prestavili v višjo prestavo in s trdo obrambo Nymburku večkrat preprečili izvedbo napada, sami pa so svoj met iz igre precej popravili. Sredi tretje četrtine so Ljubljančani povedli že za 14 točk, četrtino pa so zaključili z Gregoryjevim metom za tri ob sireni (52:65). Edina slaba točka gostov je bila četrta osebna napaka Vlatka Ilievskega, ki je moral svoje mesto na parketu prepustiti Marqueeju Perryju. V zadnjem delu tekme je bila Olimpija v napadu zelo raznovrstna, na njeno igro Čehi niso imeli odgovora. Zbranost jim je začela počasi popuščati, Olimpija je popolnoma nadzirala potek tekme in jo tudi mirno pripeljala do konca. Z 21 točkami je bil najučinkovitejši Kevinn Pinkney.