Za Krko je uspešen teden, saj so poleg uspeha proti Splitu v torek zmagali tudi v Pokalu Eurochallenge. Foto: Aleš Fevžer

Po izenačenem prvem polčasu so si Novomeščani odločilno prednost priigrali ob koncu tretje četrtine, ko so predvsem po zaslugi Eda Murića (15) in Domna Lorbka (11) povedli za 16 (64:48).

Splitčani so zadnjič zagrozili na začetku zadnjega dela z delnim izidom 8:0. Štiriminutni post se Krki ni maščeval. Novomeščani so spet zaigrali zbrano v obrambi, stekla pa je tudi igra v napadu, kjer je bil v ospredju Uroš Lučić (9). Prednost je hitro znova narasla na dvomestno številko, tako da je bilo vprašanje zmagovalca rešeno že nekaj minut pred koncem.
Po 15 točk sta dosegla Murić in Jakov Vladović, eno manj pa Jure Lalić. Pri Dalmatincih je bil z 21 točkami najučinkovitejši Toni Dijan.
Union Olimpija bo v nedeljo ob 18. uri gostila madžarski Szolnoki.