Stefan Sinovec je bil najboljši strelec Krke, zadel pa je izjemno pomembno trojko. Foto: www.alesfevzer.com

Gostje so slabo odigrali zadnjo četrtino, ki so jo izgubili za 11. Minuto pred koncem rednega dela je Erjon Kastrati s prvimi točkami na tekmi, ko je zadel trojko, popeljal Krko do vodstva s 75:73. Nato je Matej Rojc izsilil osebno napako v napadu, toda le deset sekund pozneje je novomeški kapetan izgubil žogo. Jose Da Silva je 51 sekund pred koncem izenačil. V zadnjih 36 sekundah je Rojc zgrešil dva meta in odločal je petminutni dodatek. Podaljšek so Novomeščani odprli s serijo 5:0. Ko se je Porto približal, je dve minuti pred koncem Sinovec zadel izza črte. Gostitelji so še enkrat prišli na -2, a je odgovoril Ive Ivanov, ki je bil s 13 točkami tretji Krkin strelec.

Drugi trije slovenski klubi bodo igrali v sredo. Zlatorog bo prvo zmago lovil v Laškem proti nizozemskemu Den Boschu, prav tako bodo prvi uspeh na domačem parketu naskakovali domžalski Helios Sunsi, ki bodo gostili latvijski Ventspils, šentjurski Tajfun pa bo gostoval na Češkem pri Nymburku.