Krka
Košarkarji Krke se iz Zadra vračajo praznih rok. Foto: BoBo

Zmaji so tako prekinili niz treh zaporednih porazov. Zmaga je še toliko bolj vredna, saj so zeleno-beli igrali brez Sasuja Salina, Luke Rupnika, Dina Murića in Jake Brodnika.

Ob polčasu je semafor kazal le +1 (31:30), nato pa so zmaji v drugem delu le uveljavili kvalitetno premoč. Alen Omić je dosegel 14 točk, Paolo Marinelli, Halil Kanacević in Marko Marinović pa po 13.
"Čestitke mojim igralcem za prikazano igro. Držali smo se dogovorov, igrali čvrsto, agresivno in kolektivno obrambo. Zaustavili smo njihove strelce, saj smo igrali dominantno v obrambi. Prejeli smo zgolj 56 točk in dobili skok. Dobro smo skakali tudi v napadu in si ustvarjali nove priložnosti v napadu. Imamo manjšo rotacijo igralcev zaradi poškodb in zato mogoče v napadu ni bilo tako, kot si želimo. Vsem so znane za naše težave, a najbolj pomembno je, da smo tekmo zmagali. Čaka nas izjemno zahteven teden, saj nas čakata pomembni tekmi tako v EuroCupu kot v Ligi ABA. Cilj v tem tednu je, da zabeležimo dve novi zmagi," je pojasnil trener Aleš Pipan.

Krka poražena v Zadru
Košarkarji Krke pa so izgubili še četrtič zapored. V Zadru so klonili z 79:69. Gostitelji so prekinili serijo šestih porazov. Krka je bila v ospredju le na začetku tekme, nato pa je Zadar predvsem po zaslugi blede igre slovenskih prvakov naredil delni izid 25:5 in nakazal, da se gostom ne piše nič dobrega. Kanček upanja na zmago Novomeščanov je posijal proti koncu tretjega dela, ko se je Krka po nizu 12:0 približala na 55:49, a le za kratek čas, saj so imeli Dalmatinci pred zadnjo četrtino znova lepo prednost (64:50). To so v zadnjih desetih minutah zlahka zadržali, saj Krka ni pokazala nobenega interesa, da bi naredila preobrat.