Novomeščani so se želeli Ljubljančanom oddolžiti za poraz v pokalnem tekmovanju, kot je pred tekmo povedal Simon Petrov. To jim je tudi uspelo. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija - Krka
Krka v Tivoliju strla Union Olimpijo
Zadnje tri minute tekme Union Olimpija – Krka
Neverjetna trojka Matica Rebca

Ekipi sta bili izenačeni celotno srečanje. Novomeščani so na krilih Erjona Kastratija (17 točk) in Marka Lukovića (14 točk) premagali večne tekmece. Pri Olimpiji je Gregor Hrovat dosegel 20 točk, Brandon Jefferson jih je prispeval 19.

Gostitelji so v zadnjih treh minutah 1. polčasa naredili delni izid 9:1 (dvakrat je trojko zadel Jefferson) in prišli do najvišje prednosti na tekmi (39:34).

Drugi polčas je Devin Oliver odprl s trojko, lepo je polagal še Hrovat in Olimpija je imela z delnim izidom 5:0 dvomestno prednost (44:34). A Novomeščani so odgovorili z delnim izidom 8:0, dvakrat je trojko zadel Marko Jukić, za dve je zadel še Kastrati, rezultat je bil spet izenačen (44:42).

Sledila je ponovna serija Olimpije 5:0 (49:42), s košem sta jo prekinila Žiga Dimec, ki je bil dvakrat uspešen pod košem, in Kastrati (49:48). Trojko je dodal še Marko Luković in rezultat je bil izenačen devetič na tekmi (51:51). Matic Rebec je s košem poskrbel za novo vodstvo Krke (51:53). Prav Rebec je ob izteku 3. četrtine zadel neverjeten met od daleč (54:58), metal je s svoje polovice igrišča, pogledate si ga lahko v videu na desni.

V zadnji minuti brez koša
Krka je v zadnji četrtini predvsem po zaslugi razpoloženega Kastratija povedla za sedem točk (60:67). S trojko je Jefferson znižal na 63:67. Ta izid je bil dolgo nespremenjen, saj sta obe ekipi igrali nepovezano. Za obe ekipi sta najprej zadela najboljša igralca na tekmi, Kastrati in Hrovat (66:69). Pri Olimpiji je zabil še Nikola Janković, Luković pa je zadel težek met (68:71) in s tem dobro minuto pred koncem postavil končni rezultat. Olimpija je imela dovolj časa za izenačenje, a so ji to preprečili novomeška agresivna obramba in njihovi neizdelani meti.

Krka si po 5. krogu deli prvo mesto z Rogaško.