Juan Carlos Navarro v letošnji sezoni do te tekme ni ravno blestel, saj je imel v španskem prvenstvu povprečje slabih 11 točk na tekmo. A večni derbiji so tisti, ki vsakega igralca še kako motivirajo. Foto: EPA

Za Katalonce je to ob kar sedmih porazih šele osma zmaga v prvenstvu, levji delež pa je tako kot ob vseh velikih uspehih Kataloncev v zadnjih letih prispeval neustavljivi Juan Carlos Navarro. Ob sijajnem metu za tri točke (5/5) je dosegel kar 33 točk in tudi dobil medsebojni obračun z reprezentančnim branilskim kolegom Rudyjem Fernandezom, ki se je ustavil pri 18 točkah. Erazem Lorbek je za Barco dosegel devet točk v 24 minutah, Mirza Begić pa se pri Realu ni vpisal med strelce v šestih minutah.

Barcelona je pobegnila ob koncu tretje četrtine, ko Real koša iz igre ni dosegel štiri minute. Nikoli Mirotiću je še uspelo izenačiti na 59 v 27. minuti, nato pa so gostitelji pobegnili na devet točk prednosti (73:64) po neverjetni trojki Navarra ob izteku tretje četrtine, z novo trojko pa je zadnjih deset minut odprl še litovski veteran Šarunas Jasikevičius za 76:64. Nato je dve trojki za varno prednost zadel še CJ Wallace.

Gostje so se tri minute pred koncem približali na le pet točk zaostanka (86:81), a sta z novima trojkama udarila Navarro in Lorbek.

Špansko prvenstvo, 15. krog:
BARCELONA
- REAL MADRID
96:89 (23:20, 22:24, 28:20, 23:25)
Navarro 33, Mickeal 15, Lorbek 9 in 3 skoki v 24 min; Fernandez 18, Begić skok v 6 minutah.