19-letni Marko Arapović je eden tistih, ki je ob visoki prednosti dobil visoko minutažo in jo tudi odlično izkoristil. Foto: Cedevita/Marin Sušić

Cedevita je odigrala dobro tekmo. Pokazali so, da so v odlični formi. Vse to so že dokazali tudi na tekmah Evrolige. Gre za vrhunsko ekipo, ki je zasluženo slavila zmago. Odigrali smo premehko v obrambi in to se proti ekipi, kot je Cedevita, preprosto ne sme zgoditi. Če želimo razmišljati o zmagah, moramo popraviti obrambo in skok. Smo mlada ekipa, a na trenutke se resnično zdi, kot da nimamo energije in volje. To je nedopustno in čaka nas veliko dela v vseh segmentih naše igre.

Gašper Potočnik, trener Olimpije

Pričakovano je Cedevita, ki letos odlično igra tudi v Evroligi – v petek je tretjič zmagala, ko je bila boljša od Laboral Kutxe –, ugnala Olimpijo, ki je v Ligi ABA klonila četrtič zapored. Po spodbudnem začetku so si zmaji že močno pokvarili uvrstitev na lestvici. Zmaji niso našli prave igre, poznala pa se je vrzel ob odsotnosti Saše Zagorca in Blaža Mahkovica. Pod obročem niso bili kos Zagrebčanom. Hrvaški prvaki, ki so bili lani v Ligi ABA drugi, so skok dobili s 36:24. Cedevita je ujela več odbitih žog v napadu, kot jih je Olimpija v obrambi.

Srečanje je bilo odločeno že v prvem polčasu. V drugi četrtini so gostitelji v Domu sportova zagospodarili na parketu in vmes povedli tudi za 20, na odmor pa so odšli s prednostjo 18 točk. V drugem delu so razliko poviševali in Olimpija je ob koncu tretje četrtine zaostajala že 29. V zadnji četrtini je lahko Veljko Mršić odpočil ključne može in dal priložnost nadarjenim košarkarjem, ki jih ima v moštvu kar nekaj. Le Sava Lešić je pri Olimpiji dosegel dvomestno število točk.

Presenečenje so pripravili košarkarji Igokee, ki so v Pionirju ugnali Crveno zvezdo (81:87). To je tretji letošnji poraz prvakov lige. V petek je Tajfun premagal Metalac (76:63), Krka pa je v soboto klonila pred Sutjesko (58:66).