Pogled na lestvico Lige ABA je zaskrbljujoč, saj zadnja tri mesta zasedajo slovenski klubi. Foto: MMC RTV SLO
Smiljan Pavić
Smiljan Pavić se je po poškodbi vrnil na parket. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Novomeščani ne najdejo poti iz krize. V Vršcu, kjer je pretekli teden uspešno nastopila slovenska rokometna reprezentanca, so doživeli četrti zaporedni poraz. Premagal jih je Hemofarm, ki pred domačimi navijači ni zmagal kar osem tekem zapored. Gostitelji so vodili skozi vso srečanje, že v prvi četrtini pa so si priigrali devet točk naskoka. V drugi četrtini je bilo vse v znamenju Hemofarma, ki je na polovici drugih desetih minut povedel celo za 23. Srečanje je bilo skorajda že odločeno v prvem polčasu. V drugem so brez težav domači košarkarji prednost zadržali.

Hemofarm je sicer med tednom celo ostal brez najboljšega igralca Borisa Savovića, ki je odšel h Galatasarayu, pri Krki pa se je po poškodbi na parket vrnil Smiljan Pavić.

Derbija Zagrebu in Maccabiju
Odigrana sta bila dva zanimiva derbija. V Pionirju sta se pomerila petkratni zmagovalec lige in aktualni prvak Partizan ter prvi favorit letošnje sezone Maccabi. Beograjčani so se dobro upirali favoriziranim Izraelcem, ki so v zadnji četrtini uspeli narediti razliko. Na koncu so slavili s 84:78. V Zagrebu je bil odigran mestni obračun med Zagrebom in Cedevito. Tako kot lani v finalu državnega prvenstva je bil tudi tokrat boljši Zagreb, ki je Cedeviti prizadejal četrti poraz letos. Sašo Ožbolt je za "mravlje" dosegel 4 točke, Matjaž Smodiš pa se je pri gostih izkazal s 13 točkami in 8 skoki.

Zlatorog je igral že v petek. V domači dvorani Tri lilije je morala vrsta Ivana Sunare premoč priznati Crveni zvezdi (56:70). V nedeljo je v Stožicah na sporedu slovenski obračun med Unionom Olimpijo in Heliosom.