Mirko Mulalić je v prvi četrtini dosegel osem točk in po njegovi zaslugi je Union Olimpija zaostanek z 9:4 spremenila v vodstvo z 9:14. Foto: Igokea/Nenad Vuruna

Zadnja minuta je bila zelo razburljiva, v glavni vlogi pa najboljša strelca tekme James Robinson (16 točk) in Olimpijin Nikola Janković (19). Janković je s prostima metoma izenačil na 69, na drugi strani je zadel Robinson. Gregor Hrovat je 16 sekund pred koncem s pogumnim prodorom izenačil in izkoristil še dodatni prosti met za 71:72. Igokea je imela napad za zmago, Janković pa je nad Robinsonom naredil osebno napako. Američan je bil zbran in je s črte prostih metov obakrat zadel.

Olimpija je imela za zadnji napad le štiri sekunde. Poskusil je Brandon Jefferson, ki se je razigral v drugem polčasu (15 od 17 točk je dosegel v drugih dvajsetih minutah), vendar ni imel dobrega položaja za met in je zgrešil. V 1. krogu jadranskega tekmovanja je Olimpija podobno nesrečno izgubila proti Mega Leksu, nato pa na tekmi državnega prvenstva doživela visok poraz s Krko.

"Tekmo je odločil en koš. Mislim, da smo prelahko zapravili zmago v zadnjih treh minutah. To se nam je zdaj zgodilo že drugič," je povedal trener Uniona Olimpije Gašper Okorn. Morda bo več sreče Olimpiji prinesla začasna "selitev" v Tivoli, kjer bo odigrala naslednji tekmi. V nedeljo ob 19. uri bo nasprotnik črnogorska ekipa Mornar Bar.