Malcolm Armstead je po poškodbi v izjemni formi. Foto: Liga ABA
Erjon Kastrati
Mladi Erjon Kastrati je odigral eno najboljših tekem v dresu Krke. Foto: Liga ABA
Armstead popeljal Krko do zmage nad Cedevito

Oba slovenska kluba sta tekmovanje v jadranski ligi začela z zmagama in oba sta bila boljša od zagrebških klubov. Olimpija je namreč v petek v domu Dražena Petrovića ugnala Cibono (80:85), Krka pa je bila boljša od evroligaške Cedevite, ki letos naskakuje vrh regionalnega tekmovanja, kjer je lani zasedla drugo mesto, boljša pa je bila prav Cibona.

Partizan je izplačal ves dolg Jaki Klobučarju (130.000 evrov). Zdaj Beograjčani lahko znova registrirajo nove igralce, tudi slovenskega reprezentanta Eda Murića.

Zagrebčani so bili sicer boljši v prvem polčasu, ki so ga dobili za devet točk, toda v drugem je uspel gostiteljem preobrat. Novomeščani, ki so v letošnjem koledarskem letu osvojili vse tri slovenske lovorike, so bili odlični v tretji četrtini, ki so jo po dobri obrambi dobili z 22:8. Drugi polčas so varovanci Aleksandra Džikića začeli s serijo 10:0 in že po štirih minutah po košu Malcolma Armsteada povedli. Dolgo je bilo nato izenačeno, na začetku zadnje četrtine je Krka povedla že za pet, a so jo hrvaški prvaki znova ujeli, razigrani Armstead pa je bil v končnici znova sijajen.

Američan, ki je blestel že na superpokalu proti Olimpiji, ko je bil tudi MVP tekme, je povzročal gostom ogromno težav. Za dve je metal 10/13 in se ustavil pri 31 točkah, obenem pa je še ujel šest odbitih žog in prispeval štiri podaje. V drugem polčasu je bil zelo razigran tudi Erjon Kastrati, ki je vpisal 14 točk, 12 pa jih je dodal novomeški kapetan Jasmin Hukić. Miro Bilan je dal za Cedevito 13 točk.