Najboljši igralec tekme Smiljan Pavić v boju z Mladenom Pantićem. Foto: Nebojša Tejić/Liga ABA
Zoran Dragić
Zoran Dragić je bil drugi strelec Krke. Foto: Nebojša Tejić/Liga ABA
Adam Morrison, Luka Lapornik
Pri Zvezdi je bil znova najboljši Adam Morrison, pri Zlatorogu pa Luka Lapornik. Foto: Liga ABA

V uvodnih štirih minutah tekme so Novomeščani izgubili kar štiri žoge. Prvo četrtino je dobil Hemofarm, v drugi pa so gostitelji prevzeli pobudo in v 15. minuti povedli s 37:31. Do polčasa so si priigrali že devet točk naskoka. Ob Smiljanu Paviću se je razigral še Zoran Dragić. V drugem delu je prednost narasla na 13, sledile pa so minute povsem v znamenju srbskih "farmacevtov", ki so se približali na vsega točko zaostanka. V zadnji četrtini je Pavić s serijo poskrbel, da so si slovenski prvaki lahko privoščili mirno končnico.

Blestel je Pavič, ki je dosegel dvojni dvojček. Ob 21 točkah, s tem je bil tudi prvi strelec srečanja, je ujel še 14 odbitih žog in tekmo končal s statističnim indeksom 34. Dragić je dodal 11 točk, Curtis Stinson pa 10. Prvi Hemofarmu je bil najbolj razigran organizator igre Nikola Otašević, ki je zbral 19 točk.

Laščani iz Beograda z -40
Zlatorog je v Pionirju izgubil kar za 40 točk. Že po prvi četrtini si je Zvezda priigrala 17 točk naskoka in prednost so Beograjčani ves čas le še poviševali. Domači košarkarji so dobili prav vse četrtine, tretjo za 15. Adam Morrison je bil najboljši strelec tekme. Ameriški krilni košarkar je v statistiko vpisal 23 točk. Luka Lapornik je bil edini med Laščani, ki je dosegel dvomestno število točk (14).

Maccabi 2. v treh dneh boljši od Partizana
Derbi kroga je bil odigran v Tel Avivu, kjer sta se pomerila Maccabi in Partizan, ki sta bila pred tem poleg Olimpije še edina neporažena. V Nokia Areni so slavili domači (78:67), ki so bili od branilcev naslova jadranskega prvaka že med tednom v Evroligi. Ob polčasu je Maccabi vodil že za 22. V drugi polovici srečanja so gostje le še omilili poraz. Pri gostiteljih je bil najboljši Jordan Farmar, ki je vpisal 14 točk, pri Beograjčanih je bil s 23 najboljši Nikola Peković.

Katastrofalen drugi polčas Zagreba
Zagrebški obračun med finalistoma lanskega hrvaškega prvenstva je Cedevita dobila kar za 46. V drugem polčasu je Zagreb dosegel vsega 16 točk. Matjaž Smodiš je prispeval pet točk, Sašo Ožbolt pa tri.
V nedeljo je na sporedu slovenski obračun med Heliosom in Olimpijo.