Zach Wright
Zmaga Partizana v Novem mestu

Najbolj zaslužen za zmago Beograjčanov je bil Aleksandar Cvetković, ki je prispeval 21 točk. Zadel je vseh šest metov za dve točki, vseh šest prostih metov, zbral pa je še sedem podaj in kar sedem ukradeih žog. Trener Aleksandar Džikić je bil zadovoljen ob vrnitvi v dvorano Leona Štuklja.
Partizan precej boljši v prvem delu
Srečanje pred 1.000 gledalci so bolje začeli gostje, ki so imeli v 18. minuti že 12 točk naskoka (20:32). Krka je do odmora znižala na 27:36.
Krka v tretji četrtini do preobrata
V tretji četrtini so se gostitelji razigrali. Luka Lapornik je ujel priključek s trojko (35:36), sredi tretje četrtine se je Krka prvič prebila v vodstvo po košu Jureta Lalića (39:37).
V 35. minuti sta Lapornik in Ritlop zadela izza črte in Krka je povedla s 63:57, v odločilnih minutah pa se je gostiteljem v napadu popolnoma ustavilo. Partizan je z delnim izidom 11:2 prevzel pobudo in s preudarno igro v končnici prišel do zmage.
Ključna trojka Vitkovca
Minuto pred koncem je Erjon Kastrati s trojko izenačil na 68:68. Takoj je odgovoril Čedomir Vitkovac. Zmago Partizana sta potrdila Kevin Andrew Jones in Jamar Wilson, ki sta bila natančna pri prostih metih v zadnji minuti.

Zmaji povedli v Moraći, nato pa popustili
Budućnost se je veselila že enajste zaporedne zmage v Ligi ABA, Črnogorci so neporaženi od sredine novembra lani. Union Olimpija se je izkazala z nepopustljivo, borbeno igro, ki jo je na začetku drugega polčasa po delnem izidu 12:1 pripeljala do vodstva 52:48. Zach Wright je zadel trojko iz težkega položaja, nato je bil natančen še za dve točki, izpod koša pa je zadel še Vasilije Vučetić. Budućnost je silovito odgovorila v dvorani Moraća in se s serijo 19:5 prebila do zanesljivega vodstva (67:57).

V zadnji četrtini je Omar Cook z metom izza črte povišal na 76:64, gostitelji pa so znali prednost zadržati do konca. Najbolj zaslužen za zmago Budućnosti je bil Tadija Dragičević, ki je dosegel 23 točk (zadel je 12 izmed 13 prostih metov). Najboljši strelec zmajev je bil Sava Lešić z 18 točkami.

Zeleno-beli so doživeli že 13. poraz v Ligi ABA. V preostalih tekmah bo Union Olimpija štirikrat gostitelj (Zadar, Tajfun, Cedevita, Partizan) ter le dvakrat gost (Mega Leks, Metalac).