Iskrene čestitke igralcem za prikazano. Mislim, da lahko rečem, da sem ponosen na njih. Predvsem zaradi reakcije po slabem tednu. Stopili so skupaj kot ekipa in to je prineslo rezultat. Taktično smo se dobro pripravili na nasprotnika. Pokazali smo, da smo lahko ekipa. Vsi, ki so prišli v igro so naredili svoj posel. Vsi so se borili za dres Olimpije in to je sporočilo, da imamo določen potencial. Upam, da smo sami sebi odgovorili na vprašanje, kdaj igramo dobro košarko. Dobro smo videti, ko se borimo in, ko egoizem ni prisoten. Imamo določene težave, ampak želimo predvsem, da zdržimo do reprezentančnega odmora in si naberemo energije za mesec december.

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije
Domen Lorbek, Jordan Morgan

Srečanje sta ekipi pričakali na dnu lestvice regionalnega tekmovanja. Obe sta imeli po dve zmagi in pet porazov. Zmaga je bila za zmaje nujna, če se želijo spogledovati z meti, ki so si jih pred sezono zadali kot cilj (6.). Hkrati so tudi prekinili negativno serijo, ko so v dobrem tednu klonili na treh tekmah, v vsakem tekmovanju, v katerem igrajo, po enkrat. V petek so si privoščili velik spodrsljaj tudi v državnem prvenstvu, ko jih je na kolena spravil Šenčur.

Znova je bilo v igri Olimpije ogromno nihanj. Povedla je že za 17, a so se gostje nekajkrat - tudi zaradi 11 trojk - uspešno vrnili v igro. Pred zadnjimi minutami so ujeli ljubljansko moštvo, ki pa je po zaslugi razigranih – tudi najkakovostnejših posameznikov tega moštva – Gregorja Hrovata, Jordana Morgana, Devina Oliverja in Domna Lorbka vendarle zmagalo.

Hitro zapravljenih +17
Olimpija je prevzela pobudo. Hitro je povedla za štiri in takšno prednost zadržala vso prvo četrtino. Domača zasedba je imenitno nadaljevala in drugo četrtino odprla s serijo 10:0. Dve trojki zapored je zadel Jan Špan, Oliver pa je v "kontri" zabil za 33:19. Jure Lalić je za kratko prekinil ljubljanski niz, vendar je razigrani Hrovat s petimi zaporednimi točkami povišal na +17. Sledil je popoln mrk Olimpije. Najprej je MZT naredil delni izid 8:0, ki ga je skušal Gašper Okorn prekiniti z minuto odmora. Zmaji so v obrambi delali velike napake in prednost je ekspresno skopnela. Do odmora je MZT prišel celo na -1, potem ko je ob sireni trojko z velike razdalje zadel Đorđe Majstorović.

Spodbudno je Olimpija vstopila v drugi del. Najprej je zadel in dodal še prosti met Morgan, zatem je bil, ko je vmes ukradel žogo, dvakrat izza črte uspešen Lorbek. Toda dve trojki je zadel tudi gostujoči ostrostrelec Damjan Stojanovski, velike težave za Olimpijo pa je pomenila četrta osebna napaka Morgana v 23. minuti srečanja. S tretjo Lorbkovo trojko v tretji četrtini so zmaji povedli za osem, toda sledil je nov padec v igri in po trojki Nikole Pavlićevića je MZT izenačil na 66. Toda v zadnji minuti tretje četrtine so Ljubljančani naredili serijo 7:0, ki jo je s trojko ob sireni končal Špan.

Zmaji preprečili gostujoči preobrat
Košarkarji MZT-ja so v zadnji četrtini hitro izpolnili bonus štirih osebnih napak. V uvodnih minutah zadnjega dela so Ljubljančani razliko držali z natančnim izvajanjem prostih metov. Po dveh Dražena Bubnića je bila sedem minut pred koncem razlika znova dvomestna. Prednost pa je tudi tokrat hitro skopnela. Pavlićević je brez težav preigral Bubnića in položil, domači košarkar pa je napravil še eno nespametno osebno napako in MZT se je štiri minute pred koncem pridružil na -3. Dobro minuto pred iztekom igralnega časa je bil Lorbek dvakrat uspešen s črte prostih metov za 88:83. Odločilna je bila naslednja obramba, ko je Hrovat ukradel žogo Laliću pod obročem, na drugi strani pa je Oliver s prostima metoma razblinil dvome o zmagovalcu. Zmago je s silovitima zabijanjema potrdil Morgan.