Sandi Čebular je bil najboljši strelec tekme. Foto: EPA
Dejan Mihevc
Dejan Mihevc je ob polčasu našel prave besede, saj so njegovi varovanci v drugem delu zaigrali kot prerojeni. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenski prvaki so drugi polčas dobili kar s 46:22. Najboljši strelec je bil Sandi Čebular s 14 točkami. Novomeščani so v drugem polčasu delovali kot razbita vojska (skupaj so zgrešili kar 16 trojk in za dve točki metali katastrofalnih 11/33).
Krka vodila celoten prvi polčas
Gostje so dobro začeli, po trojki Luke Lapornika so povedli z 0:5 in z dobro obrambo prvo četrtino dobili za štiri točke (9:13).
Razigrani Žiga Dimec je povišal na 9:18 v 12. minuti. Šele v zaključku prvega polčasa so se Šentjurčani prebudili, z delnim izidom 8:2 so do odmora ujeli priključek (28:29).
Tajfun s serijo 9:0 prevzel pobudo
Drugi polčas so državni prvaki odprli odlično, Aleksandar Ponjavić je bil natančen izza črte, po košu Čebularja pa je Tajfun z delnim izidom 9:0 prevzel pobudo. Krki se je popolnoma ustavilo v napadu in v 28. minuti je kapetan Dragiša Drobnjak povišal na 46:33. Po treh četrtinah so imeli gostitelji deset točk naskoka (51:41).
Na začetku zadnje četrtine je za tri točke z desne strani zadel Stanko Sebič, v 35. minuti pa še Jacob Parker za 63:44. Gostje so bili brez razigranega igralca in popolnoma brez idej v napadu. Prednost se je le še višala vse do zadnjega piska sirene.
V četrtem krogu bo Tajfun v četrtek gostoval pri Crveni zvezdi, Krka pa bo v petek gostila Cedevito.