Klemen Prepelič je bil izredno razpoložen že v prvi četrtini, ko je zadel kar štirikrat za tri točke. Na koncu se je ustavil pri 23 točkah. Foto: BoBo
Jaka Blažič
Jaka Blažič je bil proti nekdanjim soigralcem izredno motiviran, s trojko nekaj sekund pred koncem je zabil zadnji žebelj v domačo krsto in zadel za glede na potek tekme visoko gostujočo zmago. Foto: www.alesfevzer.com
Navijači Crvene zvezde
V Stožicah ni manjkalo navijačev Crvene zvezde. Foto: BoBo
Blažič blesti pri Crveni zvezdi
U. Olimpija klonila pred Crveno zvezdo

Košarkarji Uniona Olimpije so z eno boljših predstav v sezoni dolgo pretili Crveni zvezdi, ki pa tudi po 16. krogu Lige ABA ostaja neporažena (81:91).

Lepo napolnjene Stožice (5.000 gledalcev) so večji del derbija uživale v predstavi zeleno-belih, ki so po odličnem začetku na krilih Klemna Prepeliča (štiri trojke v prvi četrtini) povedli za osem točk (27:19). Vendar so gostje pričakovano kmalu zatem vzpostavili ravnotežje, tako da se je Olimpija znova nekoliko odlepila šele ob koncu tretje četrtine (64:57).

A srbski košarkarji, še v petek so doživeli težek evroligaški poraz z madridskim Realom, so za končnico zbrali dovolj moči. Po košu Marcusa Williamsa so uspeli povesti za pet točk v 37. minuti (75:80). Marko Marinović je še prinesel izenačenje na 80 s petimi točkami zapored, nato pa so gostje z nekaj modro izpeljanimi napadi in rutiniranim zadevanjem prostih metov po nizu 11:1 prišli celo do zmage z dvoštevilčno razliko. 16 zaporednih zmag je absolutni rekord Lige ABA (15 zmag je v sezoni 2007/08 nanizal Partizan).

To je bil že četrti zaporedni poraz v Jadranski ligi za Olimpijo, ki je zadela kar 12 trojk, a tudi izgubila 22 žog. Prepelič je bil na koncu prvi strelec tekme s 23 točkami, pri gostih jih je Nikola Kalinić dosegel 21, slovenski reprezentant Jaka Blažič jih je dodal 11.

Izjave po tekmi
Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Nimam zamer do svojih igralcev, saj smo 38 minut igrali toliko, kolikor smo pač v tem trenutku zmogli. Prikazali smo maksimalno angažiranost, dobro zapirali prostor in se dobro postavljali v obrambi proti izkušeni ekipi Crvene zvezde. Ključne so bile predvsem naše izgubljene žoge, ki smo jih izgubili kar dvaindvajset. Preveč žog smo podali direktno v roke nasprotniku, to so napake, ki se na takšnih tekmah, če želiš zmagati, pač ne smejo zgoditi. Prek naših napak so prišli do ogromnega števila lahkih košev in na koncu je to odločilo tekmo v njihovo korist."

Jaka Blažič, igralec Crvene zvezde: "Potrebovali smo zmago po porazu v Evroligi proti Realu. Nismo imeli veliko časa za pripravo na tekmo, ampak mislim, da na koncu šteje le zmaga. Na naslednjih tekmah moramo odigrati boljše predvsem v skoku in upam, da se bomo skozi sezono zgolj še zboljševali in prikazali še boljše predstave."

Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde: "Ni se bilo lahko pripraviti na današnjo tekmo po evroligaški tekmi v petek. Že naslednji dan smo odšli v Ljubljano, zato nismo imeli veliko časa za pripravo na nasprotnika. Odigrali smo atipično za našo ekipo, saj smo prejeli veliko število točk. Od začetka tekme nismo odigrali dobre obrambe in Ljubljančani so odlično odprli tekmo ter pridobili samozavest. V končnici smo bili boljši, a vseeno nam je manjkala predvsem koncentracija in agresivnost v skoku. Igralci Uniona Olimpije so odlično skakali v napadu, mi pa smo se dolgo iskali. V zadnji četrtini smo le odigrali agresivneje v obrambi in na koncu v napeti končnici zmagali tekmo. Končna razlika zagotovo ni realna, saj sta bili obe ekipi precej enakovredna nasprotnika. Veseli me, da smo pokazali karakter in zmagali po izjemno težki tekmi v petek, kjer smo porabili veliko energije."

Krka je že v soboto tesno klonila pri Metalcu z 69:67.