Pri Ljubljančanih je bil najbolj razpoložen Devin Oliver, dosegel je dvojni dvojček: 20 točk in 10 skokov. Foto: Žiga Živulović jr/BoBo

Naredili smo preveč napak za karkoli. Preveč izgubljenih žog, slab skok, zgrešeni odprti meti, prosti meti… na drugi strani je nasprotnik zadeval z dobrim odstotkom. V tretji četrtini smo imeli priložnost za preobrat, ampak v teh trenutkih nismo bili dovolj zbrani.

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije
Petrol Olimpija
Igralci Petrola Olimpije so nastopili v rožnatih dresih, ki imajo posebno sporočilo - namenjeni so ozaveščanju o problematiki raka dojk in podpori združenju Europa Donna Slovenija Foto: Žiga Živulović jr./BoBo
Okorn: Škoda, da v tretji četrtini nismo ostali bližje

Ljubljanski košarkarji so odigrali tretjo od osmih tekem v 15 dneh, prvič pa so se varovanci Gašperja Okorna predstavili domačemu občinstvu v Ligi prvakov. Niti tokrat v tem tekmovanju niso okusili slasti zmage.

Pri Ljubljančanih je bil najbolj razpoložen Devin Oliver, dosegel je dvojni dvojček: 20 točk in 10 skokov. Prvi strelec Nemcev je bil s 25 točkami Gabi York.

Nemci hitro do dvomestne prednosti
Prvih pet točk je za Olimpijo dosegel Oliver, to pa je bilo edino vodstvo Olimpije v prvi četrtini (5:4). Nemci so hitro prevzeli pobudo, vodili so že za 11 točk (15:26). Olimpija je do konca prve četrtine znižala zaostanek (20:26).

V drugi četrtini so gostje hitro podvojili prednost (20:32), niti minuta odmora pa ni ustavila naleta Nemcev, ki so po dveh minutah in pol igre imeli že 17 točk naskoka (20:37). Neustavljiv je bil York, ki je Ljubljančanom v prvem polčasu nasul 17 točk.

Tretja četrtina Olimpiji
Pri Olimpiji je v prvem polčasu 11 točk dosegel Oliver, ravno po njegovem košu v tretji četrtini pa je Olimpija po dolgem času zaostajala za manj kot deset točk (49:58). Po štirih zaporednih točkah Morgana je bil zaostanek ljubljanske ekipe le še štiri točke (55:59). Olimpiji se ni uspelo še bolj približati, saj je v zadnjih treh minutah in pol v tretji četrtini dosegla le pet točk. Nemci so bili učinkovitejši in v zadnjih deset minut tekme so vstopili z osmimi točkami prednosti (60:68).

Olimpija se je sicer na začetku odločilne četrtine približala na šest točk zaostanka (64:70), a je nato sledila prevlada Nemcev, slabih pet minut pred koncem so vodili že za 16 točk (69:64), srečanje so mirno končali (77:90).

V naslednjem krogu jih 31. oktobra čaka španski Movistar Estudiantes.