Zoran Dragić je na Twitterju objavil fotografijo z nekdanjim soigralcem pri Slovanu Janom Veselyjem in zapisal: "Slovan gang!" Foto: Twitter/Zoran Dragić
Jordan Farmar
Jordan Farmar in soigralci bodo sezono nadaljevali le v Evropskem pokalu. Foto: EPA
Laboral Kutxa se je Cedeviti oddolžila za poraz v Zagrebu. Foto: EPA
Real Madrid je nadigral Strasbourg in tako preboj v Top 16 evropskih prvakov ni bil pod vprašajem. Foto: EPA

dela je premagal Darüšafako (66:70), a je bila razlika prenizka.

Izraelski velikan bi namreč turškega debitanta v najmočnejšem evropskem tekmovanju moral premagati za več kot deset točk. Prvi dvoboj so Carigrajčani v Tel Avivu dobili s 84:73. Maccabi bo sezono nadaljeval v drugem delu Evropskega pokala, kjer je zdaj uvrščen v skupino M. Tam sta že močna ruska Unics Kazan in Nižni Novgorod, v atraktivni skupini pa je tudi Union Olimpija. Po štirih letih se Maccabi tako vrača v Ljubljano.

Zanesljivo se je v drugi del Evrolige iz skupine D uvrstil Borse, ki je v zadnjem krogu s 86:54 nadigral Dinamo Sassari. Košarkarji s Sardinije so vpisali še deseti poraz. Pri nemških prvakih je novo priložnost dočakal Aleksej Nikolić. Mladi slovenski organizator igre je igral 14 minut in zadel eno trojko.

Real z visoko zmago naprej
Za konec skupinskega dela je visoko zmago vpisala Laboral Kutxa, ki je z 92:70 na domačem terenu ugnala Cedevito. V dvorani Fernanda Buese je Jaka Blažič igral malenkost manj kot 15 minut in prispeval štiri točke, obenem pa je v statistiko vpisal še pet skokov in tri podaje.

Med najboljših 16 se je iz skupine A z visoko zmago nad Strasbourgom (97:67) uvrstil Real. Evropski prvak se je znašel v nezavidljivem položaju, a je vpisal tri zaporedne zmage in se prebil naprej. V Madridu je Luka Dončić igral 13 minut. Dosegel je tri točke, zbral še štiri skoke, izkazal pa se je s kar sedmimi podajami.

Zoran Dragić dobro igral, Fener slavil v končnici
Fenerbahče je z zmago v Moskvi nad Himkijem (68:70) potrdil prvo mesto v skupini A. Tudi ruski košarkarji so si že pred zadnjim krogom zagotovili Top 16. V domači vrsti je dobro igral Zoran Dragić. Tokrat je na parketu prebil 23 minut in dobro izkoristil priložnost. Ob odličnem metu iz igre (5/5 za dve, 1/2 za tri) je vpisal 13 točk, dodal pa je tudi šest skokov.

Minuto in pol pred koncem je Dragić z izvrstnim prodorom – ko bi lahko nad njim bila dosojena tudi osebna napaka Luigija Datomeja – popeljal Moskovčane v vodstvo z 68:67. 13 sekund pred koncem je Tyrese Rice zgrešil in Fener je imel napad za zmago. Jan Vesely je pod košem zgrešil, a je skok v napadu dobil Ekpe Udoh. Nad njim je Aleksej Šved napravil osebno napako. Udoh je zadel prvi prosti met, po zgrešenem drugem pa je žogo ujel Bogdan Bogdanović in dal koš. Pet sekund je imel Himki še na voljo, a je Šved zelo slabo izvajal avt in žogo poslal v roke Udohu.

10. KROG, skupina A:
HIMKI - FENERBAHČE
68:70 (26:24, 13:15, 10:11, 19:20)
Rice 19, Šved 16, Dragić 13 (5/5 za dve, 1/2 za tri), 6 skokov in 1 podaja v 23 minutah; Vesely 19, Dixon 16.

REAL MADRID - STRASBOURG
97:65 (29:15, 23:22, 23:13, 22:15)
Taylor 16 ... Dončić 3 (1/2 iz igre), 4 skoki, 7 podaj v 13 min; Beaubois 17.

92:70 (23:16, 22:13, 22:28, 25:13)
Causeur 20, Bourousis 17 ... Blažič 4 (2/7 iz igre), 5 skokov in 3 podaje v 15 minutah; Arapović 12.

86:54 (20:14, 29:19, 18:14, 19:7)
Zisis 16, Theis in Strelnieks 12 ... Nikolić 3 (1/3 iz igre) v 14 minutah; Haynes 14.