Maribor Messer je strup za Union Olimpijo. Foto: BoBo
Jaka Blažič
Jako Blažiča in soigralce poraz v Stožicah ni nič izučil. Foto: BoBo
Maribor Messer še drugič porazil Union Olimpijo

Mariborčani so 3. aprila v Stožicah zmagali s 85:78. Tokrat jim ni kazalo najbolje, saj so prvo četrtino izgubili z 12:24, pred zadnjo pa zaostajali s 43:50. A se niso predali. Z delnim izidom 10:0 v dobrih dveh minutah so prevzeli vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok.

Pelko ohranil mirno roko
Olimpija se jim je devet sekund pred koncem po prostih metih Jake Blažiča približala le na dve točki zaostanka (69:67), a je nato prosta meta za 71:67 zadel tudi Jure Pelko, tako da se je slavje v dvorani Tabor lahko začelo. Pri domačih je bil s 17 točkami najboljši Igor Marić, medtem ko je bil pri Ljubljančanih najučinkovitejši Blažič (15).

Olimpija si je "otežila" življenje
Če zmaji izgubijo še torkovo domačo tekmo s Krko, Maribor pa v gosteh premaga Tajfun, potem Ljubljančani izgubijo drugo mesto po rednem delu. In v tem primeru bi jim igranje v Ligi ABA v naslednji sezoni prinesel le naslov slovenskega prvaka ... Torej bo torkov derbi (20.00) z Novomeščani eden najpomembnejših za varovance Saše Filipovskega v letošnji sezoni.

Igor Kuzma, trener Maribora Messerja: "Po slabšem začetku so v drugi četrtini odlično odigrali igralci s klopi in uspeli zmanjšati zaostanek na znosne štiri točke. V drugem polčasu smo zelo kontrolirano igrali v napadu, obramba pa je bila čvrsta. Izjemno pomoč smo imeli s tribun. Zahvala gre igralcem obeh ekip za športno srečanje in publiki, ki nas je ponesla do zmage."

Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije: "Tekmo smo dobro začeli, po prvi četrtini vodili z 12 točkami, v drugih desetih minutah pa nato prejeli preveč košev. V napadu smo igrali nespretno, a vseeno obdržali manjšo razliko. V tretji četrtini smo večino časa vodili s petimi, sedmimi, vmes tudi že z desetimi točkami. Nato smo dovolili, da Mariborčani zadenejo tri zaporedne trojke, ob naših neumnih napakah pa so se nam približali na vsega točko zaostanka. V zadnjem delu smo odigrali preveč individualno. Poznala se je naša neizkušenost, saj na terenu nismo imeli košarkarja, ki bi odigral precizno in pametno. Namesto da bi zaigrali potrpežljivo, smo prehitro metali, na drugi strani pa bili nezbrani v obrambi. 32 minut smo igrali pametno, v zadnjih osmih minutah pa enostavno nismo vzdržali pritiska. Brez prave koncentracije smo Messerju dovolili, da se prebije do zaslužene zmage. Pred tekmo smo se dogovorili, da moramo dobiti skok in v napadu igrati potrpežljivo, zgodilo pa se je ravno nasprotno. Na silo smo podajali žoge v roke domačinov, ki so imeli tudi polovico skokov več. Z 18 izgubljenimi žogami in takšnim razmerjem v skoku je težko premagati katero koli ekipo."