Blaž Mesiček, ki je prispeval sedem točk, je izgubil živce tri minute pred koncem. Foto: www.alesfevzer.com

Tri minute pred koncem je Blaž Mesiček s polaganjem povišal prednost zeleno-belih (51:59), nato pa se je pod košem zapletel z Nejcem Martinčičem. Začela sta se prerivati, mladi košarkar Olimpije pa je popolnoma izgubil živce. Po daljšem sodniškem posvetu sta bila oba upravičeno izključena.

Uvod je potekal po domačih notah, saj so si Gorenjci v prvem delu priigrali vodstvo s 16:11. Šenčur se je zelo dobro upiral 30 minut. Na začetku zadnje četrtine tri minute ni dosegel niti točke in Olimpija je z delnim izidom 7:0 prišla do vodstva devetih točk (42:51). Gostitelji so v končnici iskali izkušenega Smiljana Pavića (12 točk), ki je nekajkrat zadel izpod obroča, a preobrata ni bilo. Ko je Stevan Milošević povišal prednost Ljubljančanov na deset točk, do konca pa sta bili le še dve minuti, je bilo srečanje odločeno.

Ljubljančani v nedeljo v Stožicah gostijo FMP Železnik v 9. krogu Lige ABA.

Helios in Zlatorog zmagala
Na vrhu domačega prvenstva ostajata Helios in Zlatorog, ki sta v soboto petič zmagala. Helios je bil s 85:70 boljši od LTH Castingsa, Zlatorog pa z 82:77 od Term Olimie.