Miami po pričakovanjih ni imel veliko dela s Charlottom, ki je štiri tekme izgubil s skupnimi 39 točkami razlike. Foto: Reuters
Manu Ginobili (San Antonio Spurs) - Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks)
Argentinski veteran je bil ključ do izenačenja teksaške serije. Manu Ginobili je 23 točkam dodal še 5 podaj in izkoristil 8 od 11 prostih metov. Foto: Reuters

Vnovič je v dresu Heata blestel LeBron James z 31 točkami, na drugi strani jih je 29 dosegel Kemba Walker.

Tri tekme in tri zmage gostov
Uspešna so bila vsa tri gostujoča moštva. Na Vzhodu je Atlanta s 107:97 ugnala prvopostavljeno Indiano in vodi s 3:2 v zmagah, na Zahodu pa je bil San Antonio s 93:89 boljši od Dallasa in je v teksaškem dvoboj izenačil na 2:2.

Ko izgubiš četrtino za 21
V Indianapolisu so gostje drugo četrtino dobili s kar 41:19 in imeli za drugi polčas 20 točk naskoka. Prav z 20 točkami je bil pri zmagovalcih najučinkovitejši Mac Shelvin, šest igralcev pa je prispevalo 12 točk in več. Za Indiano jih je 26 dosegel Paul George.

Ginobili ohranil mirno roko
Tudi v Dallasu je bila ključna za razvoj tekme druga četrtina, ki so jo gostje dobili z 32:13. V tretji četrtini je vodstvo Ostrog znašalo že 20 točk (58:38), a gostitelji se niso vdali in v zadnjem delu celo povedli. Minuto pred koncem je Tony Parker poskrbel za tri točke naskoka gostov, a vrnil je Monta Ellis. Nato je trojko zadel Boris Diaw, domačini pa so znižali na točko po košu Dirka Nowitzkija 10 sekund pred koncem. Dallas je skušal s prekrški, a končni izkupiček so bili trije koši Manuja Ginobilija (23 točk) in poraz s štirimi točkami razlike..

KONČNICA, VZHOD, 1. krog

INDIANA (1) - ATLANTA (8) - 2:3
97:107 (21:20, 19:41, 27:26, 30:20)
George 26 in 12 skokov, West, Hill in Stephenson po 16, Watson 15; Mack 20, Millsap 18, Scott 17, Korver 16 in 9 skokov, Carroll 15, Teague 12.

Charlotte (7) - MIAMI (2) - 0:4
98:109 (27:26, 27:26, 17:32, 27:25)
Walker 29, Neal 16, Douglas-Roberts 14, Hendersons 12; James 31 in 9 podaj, Bosh 17, Wade 15, Cole 11, Chalmers 10.

89:93 (23:18, 13:32, 29:23, 24:20)
Ellis 20, Nowitzki 19, Calderon 13, Harris 12, Dalembert 15 skokov; Ginobili 23, Diaw 17, Duncan 14 in 10 skokov, Parker, Splitter (12 skokov) in Mills po 10.

Torek:
MEMPHIS (7) - OKLAHOMA C. (2) - 2:2
LA CLIPPERS (3) - GOLDEN STATE (6) - 2:2
Sreda:
HOUSTON (4) - PORTLAND (5) - 1:3

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na 4 zmage zmage po sistemu 2-2-1-1-1.