Miami čaka še hud boj za uvrstitev v končnico. Naslednjo tekmo bo Vročica igrala v Detrotitu v noči na sredo. Foto: Reuters

Najzaslužnejša za četrto zaporedno zmago Celticsov nad Miamijem sta Isaiah Thomas s 30 in Jae Crowder s 25 točkami. Odločen korak je Boston naredil v tretji četrtini, ki jo je dobil z 32:17. Vodstvo desetih točk Celticsov je Miami hitro stopil. Manj kot minuto pred koncem je zaostajal le za dve točki, toda sama končnica je pripadla gostiteljem.

Tyler Johnson je bil prvi strelec Miamija s 24 točkami, štiri manj je prispeval James Johnson. Hassan Whiteside je ob 19 točkah zbral 15 skokov. Goran Dragić tokrat ni bil pretirano razpoložen. Dosegel je 13 točk ob metu 6/14, izza črte je zadel enega od petih poskusov. Imel je še štiri podaje in pet izgubljenih žog.

Boston (48:26) je v boju za prvo mesto na Vzhodu prehitel Cleveland (47:25) po številu zmag, a ima tudi en poraz več. Miami (35:38) je ostal na osmem mestu, zadnjem, ki še vodi v končnico, vendar se je Chicago povsem približal (35:39).

V Houstonu sta se pomerila prva kandidata za najkoristnejšega igralca sezone James Harden in Russell Westbrook. Organizator igre Oklahome je dosegel 36. trojni dvojček sezone (39 točk, 13 podaj in 11 skokov), toda boljše volje je bil zagotovo Harden (22 točk, 12 podaj), saj je Houston slavil s 137:125. "Zlahka bi dosegel 40 točk, če bi hotel," je o igri Hardna, ki je bil četrti strelec Houstona, povedal trener Mike D'Antoni. Prvi strelec je bil Lou Williams z 31 točkami.

BOSTON - MIAMI 112:108
Thomas 30, Crowder 25, Johnson 14; T. Johnson 24, J. Johnson 20, Whiteside 19 in 15 skokov, Dragić 13 (met 6/14) in 4 podaje v 34 minutah.

CHARLOTTE - PHOENIX 120:106
Walker 31, Williams 21; Booker 23, Warren 21 in 10 skokov.

ATLANTA - BROOKLYN 92:107
Schröder 24, Howard 19 in 16 skokov; Lopez 23, Lin 19.

LA CLIPPERS - SACRAMENTO 97:98