Goran Dragić je kar 19-krat prodrl pod koš in s polaganji ter podajami sodeloval pri 26 točkah, kar je več, kot jih je Cleveland zbral s prodori celotnega moštva. Foto: Reuters
LeBron James (Cleveland Cavaliers) - Dwyane Wade (Miami Heat)
Kljub poletni vrnitvi LeBrona Jamesa v Cleveland so ga v Miamiju dobro sprejeli. Takole se je pred tekmo objel z Dwyanom Wadom, ki pa mu je nato pokazal, da je Heat njegovo moštvo. Foto: Reuters

Wade je v 1. polčasu prispeval 21 od 32 točk, s čimer so gostitelji sredi 3. četrtine vodili tudi že za 25 točk. Ob prvem zvezdniku Heata je blestel prvi organizator igre Goran Dragić z 20 točkami, 9 podajami in 5 skoki v kar 40 minutah igre. Povratnik v moštvu Zoran Dragić ni igral.

James večino točk dosegel ob koncu
Na drugi strani se je LeBron James v svojem nekdanjem domovanju trudil na vso moč, v zadnji četrtini je dosegel 16 od skupno 26 točk, a zaostanka mu ni uspelo spraviti pod deset točk. Drugouvrščeno moštvo Vzhodne konference Cavaliersi so tako doživeli 26. poraz v sezoni, medtem ko se je Heat s 30. zmago vrnil na 8. mesto oz. zadnje, ki še pelje v končnico.

Četveroboj za dve mesti v končnici
"Naši fantje so si nocoj res močno želeli zmage. Vsi razumemo, kakšen je boj za končnico. Fantje so vpili drug na drugega - pokazali res veliko strasti v igri - in ravno to smo potrebovali,"
je bil po pomembni zmagi zadovoljen trener Erik Spoelstra. Wade je dodal: "Za to ekipo je pomemben boj za končnico. En dan smo v njej, drugi izven nje, zato je bila ta zmaga nujna."

Boj za končnico na Vzhodu je res zaostren do konca: trije klubi (7. Indiana, 8. Miami in 9. Boston) so izenačeni z izkupičkom 30-36, takoj za njimi pa je na 10. mestu Charlotte z 29-36.

Tony Allen ključni mož Grizlijev
Memphis je z 92:81 premagal Denver. Beno Udrih, ki je začel v prvi peterki, je v 24 minutah dosegel devet točk, pet skokov in dve podaji, prvi strelec pri zmagovalcih je bil Zach Randolph z 21 točkami.

"Tony Allen je tisti, ki dela razliko. To ni vidno v statistiki, toda prekinil je veliko iger. Tekmo je obrnil v njihovo korist s pritiskom na tekmece in intenzivnostjo," je o dobri predstavi Allena, ki je dosegel 14 točk, devet skokov, dve podaji in ukradeno žogo, povedal začasni trener Denverja Melvin Hunt.

Memphis je do zmage prišel predvsem po zaslugi skokov, v tem elementu igre je bilo 57:37; tudi zaradi tega, ker pri Denverju ni igral prvi skakalec Kenneth Faried.

Tekme 16. marca:
MIAMI
- CLEVELAND 106:92
Wade 32, G. Dragić 20 (met iz igre 7/13), 9 podaj, 5 skokov in 2 ukradeni žogi v 40 minutah, Whiteside 16 in 11 skokov, Z. Dragić ni igral; James 26, Irving 21.

MEMPHIS - DENVER 92:81
Randolph 21 in 16 skokov, Gasol in Allen po 14, Udrih 9 (4/8), 5 skokov in 2 podaji v 24 minutah; Nelson 24, Foye 16.

INDIANA - TORONTO 98:117

WASHINGTON - PORTLAND 105:97

BOSTON - PHILADELPHIA 108:89

MINNESOTA - BROOKLYN 106:122

DALLAS - OKLAHOMA CITY 119:115

UTAH - CHARLOTTE 94:66

SACRAMENTO - ATLANTA 103:110

GOLDEN STATE - LA LAKERS 108:105