Blaž Mesiček je bil najboljši strelec s 16 točkami. Foto: MMC RTV SLO

V uvodni četrtini so imeli Slovenci v 9. minuti še točko naskoka (13:12), potem pa več kot pet minut niso dosegli niti točke in Nemci so z delnim izidom 0:12 prevzeli pobudo. Ob odmoru so Slovenci zaostajali za sedem točk (30:37).

Tudi začetek drugega polčasa je popolnoma pripadel Nemcem, ki so sredi tretje četrtine po trojki Lukasa Meisnerja povedli že za 20 točk (35:55). Ob koncu tretje četrtine se je razigral Blaž Mesiček, ki je nanizal pet točk, trojko je zadel tudi Luka Kokol. Po 30 minutah igre so Slovenci zaostajali še za 14 točk (45:59).

V zadnji četrtini se je Nemcem popolnoma ustavilo, skoraj pet minut niso dosegli niti točke. Mesiček in Vlatko Čančar pa sta z zaporednima metoma izza črte izenačila dve minuti pred koncem (63:63). Obetala se je napeta končnica, kjer pa Slovenci niso bili zbrani. Aleksej Nikolić je zgrešil dve trojki in Andreas Obst je s štirimi zaporednimi prostimi meti priigral zmago Nemcev.

Pri Slovencih se je najbolj izkazal Mesiček, ki je dosegel 16 točk. V sredo ob 16.30 se bodo Slovenci pomerili z Veliko Britanijo.