Goran Dragić je bil najboljši strelec v TD Gardnu. Foto: Reuters
LeBron James
Branilci naslova iz Miamija v zadnjem času ne najdejo prave forme. Foto: Reuters
Danny Green
Danny Green je bil prvi strelec Spursov ob zanesljivi zmagi nad Lakersi. Foto: Reuters

Sunsi ugnali s 87:80, Goran Dragić pa je dosegel 20 točk.

Phoenix je tekmo končal z nizom 7:0. Domači trener Brad Stevens je po slabem sklepnem delu Keltov dejal, da bi bilo najbolje, da bi kar vzel minuto odmora, saj je bilo 40 sekund tako slabih. Jeff Hornacek je imel ob koncu tekme srečno roko pri menjavi, saj se je izkazal novinec Alex Len, ki je pod košem zamenjal Milesa Plumleeja. Len je namreč 54 sekund pred koncem popravil zgrešen met Erica Bledsoeja in nato še zadel dodatni prosti met, s tem pa so si gostje že priigrali odločilno prednost.

Dragić, ki je zasenčil prvega nosilca igre Bostona Rajona Ronda, je v prvem polčasu iz igre metal 5/7 in dosegel 11 točk. Na koncu je iz igre metal 8/15, v statistiko pa je vpisal še tri skoke in štiri podaje. Bledsoe je na drugi tekmi po poškodbi dosegel dvojni dvojček, s 17 točkami je bil drugi strelec Phoenixa, ujel pa je tudi deset odbitih žog. "Bili smo boljši. Igrali smo tršo obrambo. Ne vem, ali je to vplivalo tudi na naš napad. Grešili smo, a vemo, da lahko tudi ob slabšem napadu z obrambo dobiš tekmo, in mislim, da je bilo tokrat tako," je po tekmi povedal trener Sunsov Hornacek.

Denver prizadejal Miamiju nov poraz
Miami je klonil pred Denverjem (107:111) in izgubil petič na zadnjih šestih tekmah. Igro aktualnih prvakov so v zadnjem času označili z besedami, da je videti, kot bi bili pred sezono, ne pa da se bliža končnica. V tretji četrtini so Nuggetsi, ki so v prvem polčasu že zaostajali za 14, povedli za 14, Heati so se približali na 104:101, a popolnega preobrata ni bilo. Kenneth Faried je dosegel 22 točk, prav toliko jih je na domači strani Ray Allen.

San Antonio je slavil že devetič zapored. Spursi so s 119:85 nadigrali Lakerse. To je tudi najvišja zmaga San Antonia nad slovito franšizo iz Los Angelesa. Prvi strelec Ostrog je bil s 15 točkami dobri znanec Ljubljane Danny Green.

Tekme 14. marca:
CHARLOTTE - MINNESOTA 105:93
Jefferson 25 in 16 skokov, Neal 19; Martin 19, Love 18.

ORLANDO - WASHINGTON 101:105 - po podaljšku
Harris 21; Ariza (11 skokov) in Wall (11 podaj) po 21, Beal 20.

PHILADELPHIA - INDIANA 94:101
Young 25 in 10 podaj; George 25, West 18, Hill 14.

TORONTO - MEMPHIS 99:86
Valančiunas 23, Lowry 22 in 12 podaj; Randolph 16.

MIAMI - DENVER 107:111
Allen 22, James 21, Wade 19; Faried 24 in 10 skokov, Arthur 18, Foumier 14.

BOSTON - PHOENIX 80:87
Humphries (13 skokov) in Johnson po 11; Dragić 20 (5/9 za dve, 3/6 za tri), 3 skoki, 4 podaje v 38 minutah, Bledsoe 17 in 10 skokov.

NEW ORLEANS - PORTLAND 103:111
Davis 36, Roberts 19; Lillard 27, Batum 22 in 18 skokov, Matthews 20, Lopez 19.

SAN ANTONIO - LA LAKERS 119:85
Green 15, Bonner 13; Gasl 18 in 11 skokov, Meeks 15.

UTAH - LA CLIPPERS 87:96