Klay Thompson je zadel ključno trojko minuto in pol pred koncem. Foto: Reuters
James ni bil razigran, predvsem v končnici je naredil nekaj napak. Foto: Reuters
J. J. Redick je blestel v Madison Square Gardnu. Zadel je štiri trojke. Foto: EPA
Jimmy Butler je Lakersom nasul 23 točk. Foto: Reuters
Kerr: Durant je najboljši pod pritiskom

V Madison Square Gardnu je New York doživel grenak poraz proti Philadelphii (98:105).

Warriorsi in Cavaliersi so igrali v zadnjih treh finalnih serijah in prav nobeno presenečenje ne bi bilo, če bi se junija znova pomerili za naslov. Trener prvakov Steve Kerr ni mogel računati na odličnega organizatorja igre Stephena Curryja, ki je počival zaradi zvina gležnja.
Trojni dvojček Greena
V Oracle Areni je bil najboljši strelec Kevin Love z 31 točkami, dodal je še 18 skokov. LeBron James ni bil razigran, izgubil je kar sedem žog, v 40 minutah je prispeval 20 točk, a je zgrešil enajstkrat iz igre (7/18). Pri gostiteljih je MVP junijskega finala Kevin Durant dosegel 25 točk, Klay Thompson pa 24, štirikrat je zadel za tri točke. S trojnim dvojčkom se je izkazal Draymond Green (12 točk, 12 skokov in 11 podaj). Postal je šesti igralec, ki je na božični tekmi Lige NBA dosegel trojni dvojček.
Hitri tehnični napaki za Greena in Duranta
Cavaliersi so odprli srečanje z dvema trojkama, Jae Crowder in Jose Calderon sta poskrbela za vodstvo s 6:0. Motiv je bil prisoten na obeh straneh, igralci se zelo dobro poznajo iz številnih finalnih tekem v zadnjih treh sezonah in hitro se je zaiskrilo na parketu. Že v uvodnih sedmih minutah sta Durant in Green prejela tehnični napaki po prepiranju s sodniki. Izbranci Tyronna Lueja so v uvodni četrtini vseskozi vodili. Kyle Korver je zaključil uvodno četrtino z metom izza črte za vodstvo Clevelanda z 28:24. Bojevniki so se prebudili pred odmorom in z delnim izidom 7:0 prevzeli vodstvo (44:39). Na odmor so odšli z dvema točkama naskoka (46:44).

Ključna trojka Thompsona
V drugem polčasu je imel Golden State vseskozi minimalno prednost, nikakor pa se ni uspel odlepiti. James je dve minuti pred koncem izenačil na 92:92. V izjemno pomembnem trenutku je Thompson zadel trojko, LeBron pa je nato dvakrat izgubil žogo. 26 sekund pred koncem ga je pri prodoru blokiral Durant, žoga pa se je od Jamesa odbila v avt. Gostje so morali narediti osebno napako in Thompson je s štirimi prostimi meti potrdil zmago Bojevnikov.

Glavna favorita za naslov se bosta 15. januarja pomerila še v Quicken Loans Areni v Clevelandu.
Čez tri tedne naj bi igrala Curry in Thomas
"Vedno je velik izziv igrati proti Clevelandu. Zares so izjemna ekipa. Prav posebna energija je na teh medsebojnih tekmah. Že na naslednji tekmi čez tri tedne bosta ekipi videti popolnoma drugače. Curry in Thomas sta pomembna igralca," je pojasnil trener Warriorsov Steve Kerr, ki se je veselil enajste zmage na zadnjih 12 tekmah. Edini poraz so prvaki doživeli v soboto proti Denverju (81:96).
"Tokrat preprosto nismo zadeli v odločilnih trenutkih. Met nam ni stekel. Ekipi sta malce spremenjeni v primerjavi z zadnjimi finalnimi serijami, a vseeno je to vedno velika tekma," je dodal trener Cavaliersov Tyronn Lue, ki pričakuje, da se bo Isaiah Thomas vrnil zelo kmalu. Trenira že normalno in brez bolečin. Cleveland je izgubil šele tretjič na zadnjih 22 tekmah, zato ni potrebe, da bi se odlični organizator igre vrnil prehitro in s tem tvegal obnovitev poškodbe.

Embiid in Redick blestela v Madison Square Gardnu
Sixersi so se veselili šele druge zmage na zadnjih desetih tekmah. Tekma je bila izenačena do sredine zadnje četrtine, ko je Kristaps Porzingis izid poravnal na 89:89. Philadelphia je do odločilne prednosti prišla z delnim izidom 7:0, razigrani J. J. Redick (24 točk, 4/8 za tri) je zadel trojko za vodstvo s 96:89 tri minute in pol pred koncem. Zmago je z metom izza črte potrdil Joel Embiid dve minuti pred zadnjim piskom sirene.

Pri Knicksih je blestel Enes Kanter, ki je prispeval 31 točk in 22 skokov. Porzingis je dodal 22 točk, a je zgrešil kar 13 metov iz igre (6/19). Embiid je okreval po poškodbi, čeprav njegov nastop vse do ogrevanja ni bil zagotovljen. S 25 točkami in 16 skoki je bil najbolj zaslužen za zmago Sixersov.
Wizarsi dobili prvo božično tekmo v Bostonu
Boston je v TD Gardnu izgubil proti Washingtonu s 103:111. Sredi zadnje četrtine so Celticsi vodili s 95:90 po trojki Kyrieja Irvinga. V naslednjih dveh minutah so Wizardsi z delnim izidom 12:0 prevzeli pobudo in si priigrali odločilno prednost. Blestela sta Bradley Beal in Kelly Oubre. Minuto pred koncem je Terry Rozier s trojko znižal na 103:108, a gostitelji nato niso dosegli niti točke.
Rivalstvo med kluboma je veliko, saj sta se maja srečala v polfinalu Vzhoda, ko je Boston dobil sedmo tekmo in napredoval v konferenčni finale. Tokrat sta imela Beal (25 točk) in John Wall (21 točk in 14 podaj) veliko pomoč, saj je Oubre prispeval 16 točk, Otto Porter pa kar 20.
To je bila prva božična tekma v Bostonu v bogati zgodovini kluba. Celticsi, ki imajo v vitrini rekordnih 17 naslovov prvaka, so odigrali 31 tekem 25. decembra, a so kar 28-krat gostovali, dve tekmi pa sta bili na nevtralnem igrišču.
Minnesota v zadnji četrtini razbila Lakerse
V Staples Centru so zelo oslabljeni Lakersi izgubili proti Minnesoti s 104:121. Brandon Ingram in Lonzo Ball zaradi poškodbe nista igrala. Favorizirani Volkovi so zadnjo četrtino dobili kar z 38:24. Enajst minut pred koncem je Julius Randle zadel za vodstvo Jezernikov s 84:83. Sledila je serija gostov 13:0, razigral se je Karl-Anthony Towns (21 točk in 11 skokov). Pri Lakersih je blestel Kyle Kuzma z 31 točkami, a obramba je bila ponovno katastrofalna.