Izbruh veselja po Grffinovi zmagoviti trojki ob zvoku sirene, ko se mu je po metu iz obrata nasmehnila tudi sreča. Foto: Reuters
Chris Paul in Goran Dragić
Goran Dragić je proti Clippersom prispeval 17 točk, 8 podaj, 3 skoki in 2 ukradeni žogi v 39 minutah igre. Foto: Reuters
LeBron James - Ne morem dihati
Protest "Ne morem dihati" so podprli skoraj vsi igralci Brooklyna in Clevelanda ter tudi oba trenerja. Pred dvorano je medtem tudi zaradi napovedanega obiska britanskega kraljevega para z istim sporočilom policiji protestiralo več sto ljudi. Foto: Reuters

Minuto pred koncem podaljška je Goran Dragić dobil obrambni skok, nato pa v napadu s podajo zaposlil Markieffa Morrisa, ki je zadel trojko za 120:116. Sledilo je več zapravljenih napadov, Clippersi so znižali zaostanek na dve točki, nato je šest sekund pred konce metal "Gogi", a zgrešil. Clippersom sta za zadnji poskus ostali le dve sekundi, a gostiteljem je uspel čudežni met iz obupa - prvi zvezdnik Blake Griffin je namreč ob zvoku sirene tudi z nekaj sreče zadel trojko za 121:120.

Veliki večer Griffina - 45 točk!
Staples Center je eksplodiral od navdušenja ob osmi zaporedni zmagi Clippersov, Sunsi pa so se lahko le prijeli za glavo ob zapravljeni zmagi, s katero bi se utrdili na 8. mestu Zahodne konference.

Razplet je bil več kot primeren, saj je Blake Griffin odigral sijajno tekmo, z zmagovito trojko v zadnji sekundi tekme pa je večer sklenil s kar 45 točkami! Pri Phoenixu se je s trojnim dvojčkom izkazal Eric Bledsoe, ki je zbral 27 točk, 16 podaj in 11 skokov, Goran Dragić je večer sklenil s 17 točkami in 8 podajami, na celotni tekmi pa ni izvajal niti enega prostega meta.

Vodilno moštvo melje in melje
Na preostalih tekmah velja izpostaviti nezaustavljive Bojevnike, ki so prišli že do 13. zaporedne zmage. Golden State je suvereno slavil pri Minnesoti s 102:86, obramba je hitro onemogočila Timberwolvse, v 3. četrtini pa se je razigral še Stephen Curry (21 točk in 7 podaj), kar je Warriorsom utrlo pot h klubskemu rekordu po številu zaporednih zmag. Golden State ima na četrtini sezone samo dva poraza in z neverjetno 90-odstotno uspešnostjo trdno vodi v Ligi NBA.

Jasna protestna podpora košarkarskih zvezdnikov
Največ pozornosti je sicer požela tekma v New Yorku med Brooklynom in Clevelandom. Najprej je večina igralcev obeh moštev na ogrevanju pred tekmo nosila majice "Ne moram dihati" v podporo protestom proti policijskemu nasilju nad temnopoltimi, ki zadnje dni pretresajo ZDA. Za protest, ki sta ga sprožila primera v Fergusonu in New Yorku, se je odločil tudi prvi zvezdnik Cavaliersov LeBron James, ki je že med tednom večkrat javno izrazil podporo nezadovoljni temnopolti skupnosti.

Sredi tekme pa je na tribuno prišel še britanski kraljevi par, ki je na obisku v ZDA. Kevin Love je moral celo na kratko prekiniti izvajanje prostih metov, a očitno sta prinesla srečo gostom, ki so nato nadigrali Netse z 49:27 in dobili že sedmo zaporedno tekmo z izidom 110:88. Po tekmi je ravno James princu Williamu in princesi Kate podaril še košarkarska dresa.

LA CLIPPERS - PHOENIX 121:120 - po podaljšku
Griffin 45 (met iz igre 14/24) in 8 skokov, Paul 20 in 10 podaj, Redick 17, Jordan 10 in 14 skokov; Bledsoe 27, 16 podaj in 11 skokov, Mark. Morris 21 in 7 skokov, G. Dragić 17 (met iz igre 7/14, za tri 3/6), 8 podaj, 3 skoki in 2 ukradeni žogi v 39 minutah.

INDIANA - ATLANTA 92:108
WASHINGTON - BOSTON 133:132 - po podaljšku
BROOKLYN - CLEVELAND 88:110
TORONTO - DENVER 112:107
MINNESOTA - GOLDEN STATE 86:102
SACRAMENTO - UTAH 101:92