Po razburljivem dvoboju z Efesom je Laboral Kutxa prevzela vodstvo v skupini B. Foto: EPA
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis ima pri Himkiju letos na voljo izjemno kakovostne košarkarje. Foto: EPA
Jaycee Carroll je bil junak zmage Reala. Foto: EPA
Crvena zvezda je v Areni, kjer se je zbralo 16.200 gledalcev, gostila Fenerbahče in izgubila s 60:74. Najboljši strelec tekme je bil Pero Antić s 14 točkami. Foto: MMC RTV SLO/D. S.
Izjemna akcija Zorana Dragića

asbourg (88:62), Laboral Kutxa pa je po podaljšku odpravila Anadolu Efes (92:90).

Drugo evroligaško tekmo zapored je bil najboljši strelec slovenske reprezentance na zadnjem evropskem prvenstvu zelo razigran. Znova je Himki visoko zmagal, točko več pa sta od Dragića dosegla le Tyrese Rice in Aleksej Šved. 26-letni Ljubljančan je znova dobro izkoristil svojo minutažo. Na parketu je prebil dobrih 18 minut in 15 točkam dodal še tri skoke in eno podajo. Himki je imel ves čas nadzor nad potekom tekme in si hitro tudi priigral občutnejšo prednost, ki jo je brez težav zadržal do konca tekme. Dragić je na parket prišel na začetku druge četrtine in takoj dobil skok, zatem pa zadel trojko. Zoki je bil ves čas zelo dejaven, znova pa je odlično sodeloval z drugimi izvrstnimi branilci Himkija, še posebej Švedom.

Efes v Baskiji na kolenih po podaljšku
V Vitorii je Laboral Kutxa slavila tretjič letos in se zavihtela na vrh skupine B. Fabien Causeur je deset sekund pred koncem zadel prosti met za vodstvo Baskov. Turški pivovarji so šli na zmago, a je Dario Šarić zgrešil trojko, toda pod košem je skok dobil Derrick Brown in izsilil podaljšek. Tudi končnica dodatka je bila razburljiva. Minuto in 20 sekund pred koncem so gostitelji po košu Mika James povedli z 92:87, a nato niso več zadeli. Cedi Osman, ki je 42 sekund pred koncem zadel le en prosti met, je tedaj postavil končni izid, ob koncu pa je metal trojko, a zgrešil. Junak je bil Joanis Borusis, ki je ujel odbito žogo, skupno pa tekmo končal pri 18 točkah in 11 skokih. Izkazal se je tudi Jaka Blažič, ki je bil s 14 točkami tretji strelec Laborala.

Carroll junak Realovega preobrata
Luka Dončić
je obsedel na klopi ob zmagi Reala (101:99) nad Bayernom. Bavarci so bili blizu presenečenja, ko so v zadnji četrtini vodili za deset. Izvrstni Nihad Đedović, ki je dosegel 22 točk, je zadel trojko za 96:88, ko je bilo do konca še dve minuti in 47 sekund. 20 sekund pred koncem so Münchenčani šele dosegli naslednje točke, ko je izza črte zadel Alex Renfore in povedel z 99:98. Real je imel napad in Sergio Rodriguez je tri sekunde pred iztekom rednega dela na trojki našel Jayceeja Carrolla, ki je zadel za velik preobrat.

Brose je v Bambergu s 77:66 odpravil Maccabi. V moštvu nemških prvakov je mesto znova dobil Aleksej Nikolić, a bo moral slovenski organizator igre na priložnost v dresu Broseja še počakati. Tako je velik uspeh kluba spremljal le s klopi.

4. krog, skupina A:
HIMKI - STRASBOURG
88:62 (23:15, 16:11, 25:14, 24:22)
Rice in Šved po 16, Dragić 15 (4/4 za dve, 1/5 za tri), 3 skoki, 1 podaja v 18 minutah; Collins 14.

REAL MADRID - BAYERN
101:99 (33:20, 18:31, 22:30, 28:18)
Fernandez in Reyes po 20 ... Dončić je bil na klopi; Đedović 22.

92:90 (16:18, 12:15, 24:24, 29:24) - po podaljšku
Bourousis 18 in 11 skokov, James 16, Blažič 14 (4/7 za dve, 2/3 za tri), 2 skoka v 29 minutah; Heurtel 26.