Veteran Goran Jagodnik je v statistiko vpisal dvojnega dvojčka (24 točk in 10 skokov). Foto: Aleš Fevžer
Zvonko Buljan
Zvonko Buljan je dosegel 19 točk ob zmagi Krke nad Portorožem. Foto: ABA Photo
Dino Murić
Dino Murić in soigralci so po izgubljeni prvi četrtini postavili stvari na pravo mesto. Foto: Aleš Fevžer

Srečanje na Polzeli se je prelomilo na koncu tretje četrtine, ko so domači po zaporednih trojkah Mihe Vašla in Mirka Mulalića ušli na 58:49.

V zadnji četrtini se Laščanom ni uspelo približati na manj kot pet točk razlike (69:64). Prvi strelec tekme je bil Goran Jagodnik, ki je 24 točkam dodal še 10 skokov. 21 (pet trojk) jih je prispeval Mulalić.

Krka odpravila Portorož s +43
Precej lažje delo je imela Krka, ki je s 94:51 porazila Portorož. Zvonko Buljan je dosegel 19 točk. Tudi Union Olimpija ni imela težav z Grosupljim. To je sicer dobilo prvo četrtino, vendar so zmaji v nadaljevanju postavili stvari na pravo mesto. Dino Murić (17) je bil najučinkovitejši pri zmagovalcih.

Helios končal tekmo z izidom 22:2
Helios
je s 75:55 ugnal Rogaško, a še v 35. minuti je bil izid izenačen na 53:53. Domžalčani so nato v štirih minutah naredili delni izid 18:0 in razrešili vse dvome o zmagovalcu. Matic Rebec je bil z 20 točkami najboljši strelec Heliosa.

DP (M) - LIGA TELEMACH

ČETRTFINALE

Prve tekme:
HOPSI POLZELA - ZLATOROG LAŠKO 1:0
82:71 (20:18, 21:21, 17:10, 24:22)
Jagodnik 24, Mulalić 21, Wangmene 18; Jurak 18, Milošević 17, Jovanović 13.

KRKA - PORTOROŽ 1:0
94:51 (20:13, 22:18, 31:11, 21:9)
Buljan 19, Pavić 15, Bolčina 13; Buda 14, Hodžić 10.

UNION OLIMPIJA - GROSUPLJE 1:0
86:67 (13:14, 28:21, 20:14, 25:18)
Murić 17, Joksimović 15, Marinelli in Rupnik 12; Jerman 12.

HELIOS DOMŽALE - ROGAŠKA 1:0
75:55 (15:15, 18:16, 17:18, 25:6)
Rebec 20, Majstorović 16 in Marić 14; Brkić in Pelko 14.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na dve zmagi. Druge tekme bodo 6. maja, morebitne tretje pa 8. maja.