Srečanje je bilo izenačeno vse do začetka zadnje četrtine, ko so se zmaji razigrali. Domen Lorbek je bil najboljši strelec tekme s 23 točkami. V končnici se je z dvema košema izkazal še Igor Tratnik. V zadnjih štirih minutah je Olimpija blestela in z delnim izidom 16:5 zasluženo zmagala.

Mega povedla že za 14 točk
Ljubljančani so se v veliki krizi znašli na začetku druge četrtine, ko kar štiri minute niso dosegli niti točke. Mega Bemax je z delnim izidom 9:0 prišla do 14 točk naskoka po košu Miloša Koprivice (15:29). Lorbek se je nato razigral, trojko je zadel tudi Jan Špan in ob odmoru je prednost gostov skopnela na osem točk (35:43). Zelo se je v nadaljevanju poznala poškodba Adama Mokoke, ki si je pri enem izmed prodorov Jusufa Sanona poškodoval gleženj, nato pa v drugem polčasu ni več stopil na parket.

Zmaji so se prebudili v tretji četrtini
Drugi polčas so gostitelji začeli precej odločneje. Miha Lapornik je nanizal pet točk zapored, Luka Šamanić je bil natančen izza črte, Marvin Jones pa je zadel izpod koša in dodal še prosti met. Lorbek je ob pisku sirene izenačil na 61:61 po 30 minutah.

Lorbek blestel v ključnih trenutkih
Na začetku zadnje četrtine je bil Lorbek (16 točk v drugem polčasu) neustavljiv. Najprej je zadel trojko, nato pa je uspešno zaključil prodor z leve strani in dodal še prosti met za 69:63. Gostje iz Sremske Mitrovice so znižali na 75:73 po košu Zorana Nikolića štiri minute pred koncem. Končnica je popolnoma pripadla Olimpiji, Simonović in Špan sta priigrala zanesljivo zmago.

Nikitović: Čaka nas peklenski zaključek januarja
"Velika zmaga za nas. Še posebej ob razporedu tekem, ki je za nami in se nam še obeta. Čaka nas peklenski zaključek januarja. Fantom sem po tekmi tudi čestital za zmago. Že v ponedeljek nas znova čaka izjemno pomembna tekma, zato časa za slavje ni. Pred nami sta nov dan in nova tekma brez treninga. Tehtnica se je na tekmi z Mego Bemaxom prevesila na našo stran v trenutku, ko se je poškodoval najboljši defenzivni košarkar naših tekmecev. S tem je padla intenzivnost njihove obrambe, mi pa smo se s hrabro igro razigrali. Megi Bemax želim, da bi se uvrstili v končnico Lige ABA," je poudaril trener zmajev Saša Nikitović.

Že v ponedeljek v Stožice prihaja Rogaška
Petrol Olimpija, ki jo že v ponedeljek čaka povratna tekma četrtfinala Pokala Spar, ima v prihodnjih treh krogih Lige ABA neugoden razpored. 20. januarja jo čaka gostovanje pri Ciboni, nato bo gostila Budućnost, 2. februarja pa se bo v Beogradu pomerila s Crveno zvezdo. Do konca rednega dela sledijo Igokea doma, FMP v gosteh, Cedevita v Stožicah in za konec Krka v Novem mestu.