Brian Qvale je bil nezgrešljiv, natančen je bil pri vseh desetih metih iz igre. Ko si je nabral pet osebnih napak, je Oldenburg hitro zašel v težave. Foto: www.alesfevzer.com
Klemen Prepelič
Vaughn Duggins in Miha Lapornik
Union Olimpija za las ostala brez zmage

Ljubljančani so večji del tekme zaostajali, štiri minute pred koncem so bili v popolnoma izgubljenem položaju (68:80), nato pa so z delnim izidom 13:0 celo prevzeli vodstvo v zadnji minuti (81:80).
Zeleno-beli so z agresivno obrambo odvzeli številne žoge Nemcem in dosegli velik preobrat. Pet sekund pred koncem je Vaughn Duggins (19 točk) s polaganjem zagotovil zmago Oldenburgu.
Najboljša strelca sta bila Ronalds Zakis s 17 točkami in Miha Lapornik ter Sava Lešić, ki sta jih dosegla po 13. Pri gostih je izstopal center Brian Qvale, ki je zadel vseh deset metov iz igre (21 točk).
Qvale in Duggins blestela v prvem polčasu
Gostje so začeli bolje. Pod košem je prevladoval Qvale, Klemen Prepelič pa je zadel izza črte v 4. minuti (4:8). Pri Ljubljančanih je bil razigran Zakis, ki je hitro nanizal šest točk in izenačil na 10:10. Visoki Qvale je že v 6. minuti dosegel kar 10 točk in Nemci so imeli šest točk naskoka (10:16). Ob koncu uvodne četrtine je s hitrimi prodori koš zmajev polnil Duggins. Po šestih zaporednih točkah je postavil izid prve četrtine (16:24).
Na začetku druge četrtine je Olimpija z delnim izidom 9:2 znižala na 25:28 po trojki Luke Rupnika v 13. minuti (25:28). Tik pred odmorom sta Qvale in Duggins znova poskrbela za višjo prednost Oldenburga ob polčasu (36:43). Oba sta do polčasa prispevala po 15 točk.
Oldenburg zadržal prednost
V tretji četrtini so Ljubljančani zaigrali agresivneje v obrambi, tekmece so pokrivali že na njihovi polovici in organizator igre Scott Machado je imel velike težave s prehodi prek polovice. Olimpija je po košu Mitje Nikolića znižala na 43:45, a so imeli Nemci vedno pravi odgovor, pred zadnjo četrtino so imeli sedem točk naskoka (58:65).
Prepelič zadel tri trojke zapored
Na začetku zadnje četrtine se je razigral Prepelič, v minuti in pol je zadel kar tri trojke zapored in Oldenburg je imel v 34. minuti enajst točk prednosti (63:74). Qvale je bil nezgrešljiv pod košem, povišal je na 64:78 in štiri minute pred koncem na 68:80. Center Oldenburga je moral tri minute pred koncem iz igre zaradi pete osebne napake.
Prebudili so se prepozno
Gostje so hitro izpolnili bonus, Olimpija pa je s prostimi meti Blaža Mahkovica znižala na 75:80. Oldenburg ni imel več prave rešitve v napadu, napake so se vrstile. Minuto in pol pred koncem je Lapornik znižal na 79:80, 53 sekund pred koncem pa je Wright ob velikem navdušenju navijačev po prodoru zadel za 81:80. Machado je zgrešil, vendar tudi Lapornik ni bil natančen izza črte. Duggins je uspešno polagal pet sekund pred koncem. Gašper Potočnik ni imel več minute odmora, zato je moral Wright v prodor prek celega igrišča, a se je v ključnem trenutku spotaknil, nato pa je bil njegov met prekratek.

Potočnik: Fantje se sprostijo šele, ko že zaostajamo
"Nič novega. Ponavlja se nam stara zgodba. Enostavno so samo trenutki tekme, ko igramo tako kot se dogovorimo pred tekmo. Agresivno, čvrsto v obrambi, z veliko energije. Ne razumem, zakaj se nam to dogaja. Vseskozi ponavljamo in govorimo kakšen pristop si želimo na tekmi. Po tekmi s Tajfunom smo govorili o pristopu k tekmi z Oldenburgom, da je to agresivno v obrambi po celem terenu, da imamo več igralcev v rotaciji, da igramo doma pred domačimi gledalci. Odigrati bi morali bolj odločno. Enostavno dokler nismo v zaostanku vsaj desetih točk, tega ne pokažemo. To se nam prepogosto dogaja. Fantje se očitno sprostijo šele, ko že zaostajamo in potem začnejo igrati obrambo, kar pa je popolnoma nesprejemljivo. Ne glede na vse smo na koncu prišli do priložnosti za zmago, imeli odprti met, ga zgrešili in sreča je bila tokrat na strani Oldenburga," je pojasnil trener Potočnik.

Trener Oldenburga Mladen Drijenčić je dodal: "Manjkal nam je organizator igre Kramer, ki je zbolel pred odhodom na gostovanje. Nekoliko smo spremenili vloge v ekipi pred tekmo. Imeli smo težave z osebnimi napakami pri visokih igralcih, kar nam je še nekoliko bolj zmanjšalo rotacijo. Mislim, da smo večji del tekme prevladovali. Nismo uspeli priti do protinapada, izgubili smo tudi kar veliko žog. To je posledica zmanjšane rotacije in dejstva, da je Machado odigral kar trideset minut, kar je največ v letošnji sezoni. Praktično smo odigrali z zgolj enim organizatorjem igre. Prepelič je po sili razmer pomagal pri organizaciji napada, to sem sprejel, a vseeno bi morali moji bolj izkušeni igralci tekmo že prej odločiti v našo prid."

Sledita dve težki gostovanji
Union Olimpija je doživela tretji poraz v Evropskem pokalu, zdaj pa jo čaka naporen ritem tekem. V nedeljo bo v Ligi Aba gostovala v Zagrebu pri Cedeviti, v naslednjem krogu Evropskega pokala pa jo čaka še gostovanje pri Trentu.