Sasu Salin (desno) je bil s 16 točkami prvi strelec Olimpije. Foto: Aleš Fevžer
Goran Jurak
Goran Jurak je bil z 11 točkami med najzaslužnejšimi za zmago Zlatoroga. Foto: Aleš Fevžer
Pipan dobro pripravil Olimpijo na Helios

Zmaji so se tako Domžalčanom z obrestmi oddolžili za poraz na zadnjem medsebojnem srečanju 5. aprila, ko je Helios slavil z 81:67.

Olimpija je hitro pokazala, da misli resno. Prvo četrtino je dobila s 24:15, nato pa prednost vseskozi večala, čeprav je zaradi poškodbe kolena manjkal ostrostrelec Deividas Gailius.

Zlatorog spravil na kolena Novomeščane
Ljubljančani bodo v zadnjem krogu, v ponedeljek, 28. aprila, gostovali pri Krki, ko bodo imeli priložnost, da pred četrtfinalom zasedejo celo prvo mesto, saj so Novomeščani izgubili v Laškem z 82:79. Pivovarji so zadnjo četrtino začeli s točko prednosti (58:57). Krka je nato s trojkama Eda Murića in Luke Lapornika ušla na +6 (67:61). Toda domači se niso predali. Žiga Dimec je z zadetima prostima metoma v 38. minuti izenačil na 71:71. Sledila sta še koš Gorana Juraka in trojka Bojana Jovanovića za 76:72. Jasmin Hukić je osem sekund pred koncem zadel trojko za 80:79, a je na drugi strani Milan Milošević s prostih metov povišal na 82:79. V zadnjem napadu je Hukić zgrešil trojko za podaljšek.

Olimpija bo v Novem mestu lovila zmago s +6
Če bo Krka ponedeljkovo tekmo (17.30) z Olimpijo v Novem mestu izgubila za več kot pet točk, bodo Ljubljančani četrtfinale začeli s prvega mesta. Dolenjci so tekmo v Ljubljani dobili z 80:75.