Paul George je za svojim rekordom v končnici zaostal za dve točki. Foto: Reuters
LeBron James je bil nazadnje enomesten leta 2011 v finalu proti Dallasu (8). Foto: Reuters

Izid v seriji finala Vzhodne konference Lige NBA je zdaj 2:3. Šesta tekma bo v noči na soboto v Miamiju.

21 od 37 točk v zadnji četrtini
Georgeu se je "utrgalo" v drugem polčasu, potem ko je v prvem dosegel le šest točk. Še posebej ploden je bil v zadnji četrtini, ko je vknjižil 21 točk. Miami v končnici v eni četrtini še nikoli ni prejel toliko točk. Tekmo je končal z metom 15/28 (v drugem delu 12/19), ob tem pa je prispeval še šest skokov in šest ukradenih žog.

"Bil sem v ritmu in vedel sem, da moram biti agresiven. Bolj ko se je tekma približevala koncu, bolj sem bil vroč," je povedal George, ki je za svojim rekordnim izkupičkom v končnici zaostal za dve točki. David West je dosegel 19 točk, Lance Stephenson 12. Soliden je bil Roy Hibbert, ki je 10 točkam dodal 13 skokov.

Negativen rekord Le Brona Jamesa
George je popolnoma zasenčil LeBrona Jamesa, ki je zaradi težav z osebnimi napakami igral slabih 25 minut. Srečanje je končal s sedmimi točkami (met 2/10), kar je njegov najslabši dosežek v končnici nasploh. Najučinkovitejši pri gostih je bil Chris Bosh z 20 točkami. Dve manj sta dosegla Dwyane Wade in Rashard Lewis.

Po prvem polčasu je bolje kazalo Miamiju, ki je vodil za devet. Enako prednost je zadržal do sredine tretje četrtine, ko je žogo v svoje roke vzel Paul in bil v glavni vlogi v delnem izidu 11:0. Pacersi so pred zadnjo četrtino vodili za sedem. Vročica je odgovorila z devetimi zaporednimi točkami. V zadnji minuti in pol se je Miami dvakrat približal na točko zaostanka. S trojko je odgovoril George.