Gregor Hrovat je dosegel 17 točk. Olimpija je bila slabša od Zagrebčanov tako pri metu za dve (19:39/26:42) kot tudi za tri (11:25/7:27) točke. Je pa Olimpija dobila skok z 38:29. Foto: BoBo

Olimpija je dobro odprla tekmo in vodila večji del prve četrtine. Največ z 21:16, potem ko je dva prosta meta zadel Gregor Hrovat, ki je bil z devetimi točkami najboljši strelec zmajev v tem delu tekme. Tudi v nadaljevanju so Ljubljančani držali korak z gostitelji. V 16. minuti je bil izid še izenačen (40:40), nato pa so domači do odmora ušli na 52:46.

Cibona v drugi del z izidom 7:0
Cibona je drugi polčas odprla s petimi zaporednimi točkami Clevelanda H. Melvina in košem Luke Žorića za 59:46 po vsega dobri minuti igre. Trener Ljubljančanov Gašper Okorn je vzel minuto odmora. Ta ni pomagala, saj je prednost Cibone v 25. minuti narasla na +16 (63:47). Slabi obrambi Olimpije sta največ težav povzročala Melvin in Marko Tomas. Do konca četrtine je zmajem vendarle uspelo prepoloviti zaostanek (75:67).

Žorić polnil ljubljanski koš
V zadnji četrtini so zmaji neuspešno lovili priključek. Ko je Luka Žorić, ki se je razigral v drugem polčasu in dosegel 18 točk, v 36. minuti s štirimi zaporednimi točkami poskrbel za +12 (83:71), je Okorn znova vzel minuto odmora. Po njej je Erjon Kastrati s trojko vlil nekaj upanja, a je takoj vrnil Rozić. Vse upe zmajev je z zabijanjem za 90:76 dve minuti pred koncem razblinil Melvin.

Melvin, Tomas in Žorić so bili z 18 točkami najboljši pri domačih, medtem ko je pri gostih s 26 točkami izstopal Jordan Morgan. Hrovat jih je dodal 17.