Ognjen Kuzmić je bil prvo ime dvoboja v Pionirju. Foto: EPA
David Blatt
David Blatt je z Darüšafako na kolena spravil Baskonio. Foto: EPA
Barcelona se oddaljuje od mest, ki vodijo v končnico. Foto: EPA

Zvezda je v Evroligi slavila četrtič zapored, na domačem parketu pa je na kolena spravila štiri evropske velikane zapored, Maccabi, Real, CSKA in zdaj še Fener, ki je sicer na prvi medsebojni tekmi nadigral Beograjčane. Sicer so varovanci Dejana Radonjića v sijajni formi. V Ligi ABA sploh še niso klonili, tudi v Evroligi pa imajo odličen izkupiček devetih zmag in osmih porazov. Nazadnje so bili poraženi 20. decembra v Pireju, sicer pa so dobili sedem zaporednih tekem in deset od zadnjih enajstih.

Navijači so v Pionirju znova poskrbeli za fantastično vzdušje. Srečanje je bilo ves čas izenačeno, v prvem polčasu pa nobeni ekipi ni uspelo narediti večje razlike. Zvezda je v tretji četrtini povedla za deset, a je gostom razmeroma hitro uspelo izničiti zaostanek. V šestih minutah je bil izid izenačen.

Odločilna blokada Kuzmića Udohu
V zadnji četrtini sta se moštvi izmenjavali v vodstvu, minuto in pol pred koncem pa je Ekpe Udoh zadel za prednost Fenerja s 73:69. Hitro je odgovoril Ognjen Kuzmić, ki je dosegel koš, nato pa zadel še dodatni prosti met. Po izgubljeni žogi Bogdana Bogdanovića je Stefan Jović, na katerem je ob prodoru osebno napako napravil Kalinić, za katerega je Fener pred dvema letoma Zvezdi odštel zajetno vsoto denarja, zadel le en prosti met.

35 sekund pred koncem je Kalinić ob izenačenem izidu vrgel trojko, a je srbski reprezentant zgrešil. Kalinić je zatem pokrival Charlesa Jenkinsa, ki je zadel s polrazdalje za 75:73. 12 sekund je ostalo Carigrajčanom za napad. Gostitelji so dobro pokrivali nasprotnike, da niso prišli do meta izza črte. Varovanci Željka Obradovića so žogo spravili pod obroč, kjer pa je Udohov poskus blokiral junak tekme Kuzmić. Prvi center Zvezde je bil z 21 točkami prvi strelec tekme, ujel pa je še osem odbitih žog.

Tri točke Jake Blažiča
Darüšafaka je bila doma z 98:89 boljša od Baskonie, ki je pred dnevi ostala brez Pabla Prigionija. Odlični argentinski organizator igre je namreč končal kariero. Jaka Blažič je proti Dački igral dobrih 13 minut in zadel enega izmed dveh poskusov izza črte. Vseeno so Baski ohranili stik z vrhom evroligaške lestvice.

17. krog:
UNICS KAZAN - BROSE BAMBERG
63:58 (13:20, 17:16, 16:11, 17:11)
Langford 27, Williams; Strelnieks 13, Nikolića ni bilo v ekipi.
DARÜŠAFAKA - BASKONIA
98:89 (20:24, 27:22, 30:22, 21:21)
Bertans 29, Wanamaker 21; Hanga 19 ... Blažič 3 (1/2 za tri) in 2 skoka v 13 minutah.