Danny Green je zgrešil vseh devet metov iz igre in dosegel le šest točk, medtem ko je David Moss (levo) v prvi četrtini dosegel 10 točk. Foto: EPA
Deon Thompson
Deon Thompson se utopil v sivem povprečju branilcev - v 19 minutah je zbral le štiri točke. Foto: EPA
Sašo Filipovski
Sašo Filipovski je bil jezen zaradi številnih napak njegovih izbrancev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Erazem Lorbek
Erazem Lorbek je bil najboljši strelec tekme v Barceloni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Italijanski prvak je izkoristil anemično Olimpijino igro v obrambi in brezglave napade ter v 11. minuti povedel z 28:4. Napovedovala se je katastrofa, nenadoma pa je Sienina igra izgubila ostrino, Olimpijina pa le dobila rep in glavo. Pogumni Davis Bertans je z 10 točkami potegnil voz iz blata, na začetku tretje četrtine je bilo pri izidu 42:35 vse videti drugače. Toda tako kot prejšnji teden na tekmi proti Barceloni je nasprotnik hitro spet naredil red na igrišču in si priigral varno razliko.

Prvi strelec tekme je bil Bo McCalebb s 17 točkami brez zgrešenega meta. Pri Olimpiji, ki je zadela le 2 meta iz 17 poskusov, je odpovedal Danny Green, ki ni zadel iz igre (met 0/9). V sredo bo v Stožicah gostoval Prokom, zmaga bo takrat nujna.

Prva četrtina (26:4): Tekma že odločena?
Siena se je po nedeljskem porazu v domačem prvenstvu zelo zavzeto lotila dvoboja in Union Olimpijo onemogočila v napadu, medtem pa pred 6.000 gledalci polnila koš z vseh položajev. Ben Woodside je namesto Čapina dobil priložnost v prvi postavi in bil povsem izgubljen. Najboljšega strelca Greena sta krila dva igralca in nikakor ni prišel do meta. V prvih osmih minutah je edini točki prispeval Ratko Varda. Siena je strahovito višala prednost, z delnim izidom 17:0 je povedla z 21:2. David Moss je dosegel deset točk. Olimpija je bila paralizirana, naredila pa je vsega dve osebni napaki.

Druga četrtina (12:25): Bertans vlil upanje
V 12. minuti je Olimpija po zabijanju Thompsona končno spet dosegla koš iz igre, na drugi strani je Ress izkoristil novo luknjo v Olimpijini obrambi in dosegel že 30. točko za svojo ekipo. Jaka Blažič je po pogumnem prodoru dosegel svoji prvi točki, nato je prvo Olimpijino trojko zadel Bertans. Olimpija je vendarle zadihala, Siena pa je ob eksperimentiranju trenerja Simoneja Pianigianija začela delati napake.

Mladi Bertans (10 točk v dobrih petih minutah igre) je polnil koš, pridružili so se mu še drugi soigralci in v 18. minuti je bil po treh točkah Rothbarta izid že precej bolj "normalen": 36:24. Minuto pred polčasom je Olimpija zapravila tri napade za vrnitev na le 10 ali 9 točk zaostanka. Nova priložnost se je ponudila po tehnični napaki Siene, štirih zaporednih prostih metih (trije uspešni) in novem napadu, ki ga je zaključil iznajdljivi Bertans.

Tretja četrtina (23:11): Spet brezglavo v napadu
Varda se je vrnil na parket, izkoriščal je prostor pod obročem in Olimpija se je približala na 42:35. Če bi se razigral še Green, bi dobila še dodatno dimenzijo v napadu, toda ameriški krilni košarkar ni bil pri metu. Siena si je s šestimi zaporednim točkami spet nabrala varno zalogo. McCalebb je v 27. minuti s prvo trojko vpisal svojo 13. točko. Ljubljanska ekipa je bila spet brez idej v napadu, Green je zgrešil še svoj deveti zaporedni met. Prednost Siene se je zvišala na 61:38, Markota je tik pred koncem četrtine le končal Olimpijino sušo.

Zadnja četrtina (18:17): Katastrofe ni bilo
Vse je bilo odločeno, saj se je razlika večinoma vrtela okrog 20 točk. Olimpija je lahko prišla zgolj na 17 točk zaostanka (64:47). Vprašanje je bilo le, kakšen bo končen izid. Pianigiani je dal priložnost rezervistom. Po trojkah Lavrinoviča in Ressa je razlika narasla na 77:51. Končnih plus 22 za Sieno je, glede na dogodke v prvi četrtini, "lep" rezultat. Spomnimo - pred štirimi leti in pol je Siena Olimpijo (takrat pod vodstvom Memija Bečirovića) premagala z 80:52.

Filipovski: Odločilne tekme še prihajajo
"Veliko tega, kar smo lahko danes videli, je realnost mlade in neizkušene ekipe. Kritizirati moram predvsem veliko število nepotrebnih napak, ki jih moramo v naslednjih tednih odpraviti. Dejstvo je, da smo imeli najtežji razpored v Evroligi, saj smo v prvih dveh krogih igrali z dvema favoritoma za končni naslov. Odločilne tekme za nas še prihajajo, zato delamo naprej s polno vnemo," je dejal trener Sašo Filipovski.

64:68 (21:12, 14:16, 15:17, 14:23)
Andrić 14, Shipp 11, Songaila 10 ... Lakovič 5 (1/7 za tri), 2 skoka in 4 podaje v 33 minutah; Domercant 16, Greer 12, Lyday 7.

BARCELONA - ASSECO PROKOM
88:61 (23:18, 24:18, 17:10, 24:15)
Lorbek 20 (7/9 za dve, 2/2 za tri) in 3 skoki v 27 minutah, Navarro 14; Lafayette 15, Gee 10.

BARCELONA 2 2 0 +49 4 MONTEPASCHI SIENA 2 2 0 +30 4 GALATASARAY 2 1 1 0 3 UNICS KAZAN 2 1 1 -4 3 ASSECO PROKOM 2 0 2 -31 2 UNION OLIMPIJA 2 0 2 -44 2

Skupina A:
CAJA LABORAL
- CANTU
81:69 (26:27, 18:17, 17:15, 20:10)
Teletović 22, Bjelica 17, Heurtel 11; Micov 14, Ščekić 13, Šermadini 11.

OLYMPIACOS - FENERBAHČE
81:74 (12:14, 14:23, 27:17, 28:20)
Spanoulis 22, Printezis 21, Gečevičius 13; Sefolosha 17, Gist 14, Ukić 13, Preldžić 8 ... Vidmar 0 in 1 skok v 7 minutah.

79:80 (15:24, 17:14, 24:22, 23:20)
Iljasova 21, Kinsey 14, Vujačić 12 (iz igre 4/14); Green 18, Mallet 14.

REAL MADRID - ARMANI MILANO
85:78 (14:18, 22:21, 27:23, 22:16)
Carroll 21, Fernandez 17, Llull 13, Pocius 11, Begić 9 (4/4 za dve), 7 skokov in 3 blokade v 22 minutah; Nicholas 24, Hairston 18, Gallinari 12.