Britanci so na začetku srečanja zadevali mete za tri točke, nekatere tudi iz nemogočih položajev. Po zaslugi slovenskih napak si je Velika Britanija po prvi četrtini priigrala prednost (26:24). V drugem delu igre so Britanci s prodori pod koš povedli s 37:28. Nekaj trenutkov pozneje je semafor kazal 42:30, Jan Barbarič je z uspešnim metom za tri točke razliko malce zmanjšal, toda Britanci so imeli pripravljen odgovor in ob polčasu so imeli enajst točk naskoka (50:39).

Velika Britanija je imela še sedem točk naskoka sredi tretje četrtine (59:52). Po dveh minutah igre v zadnji četrtini so Slovenci s polaganjem Blaža Mesička izenačili na 61:61. Po zabijanju Vlatka Čančarja pet minut pred koncem so povedli z 68:65. Britanska igra je v nadaljevanju razpadla in na koncu so Slovenci slavili prvo zmago prvenstva. Blestel je predvsem Aleksej Nikolić s 26 točkami in osmimi skoki.

"Tekmo smo odprli fantastično, nato pa ponovili torkov scenarij. V prvih sedmih minutah igre smo napravili le en 'mali' prekršek, v prvem polčasu smo skupno izgubili deset žog, hkrati pa nismo prekinjali protinapadov nasprotnikov. Kar osem žog smo izgubili po svoji neumnosti, potem pa je sledil lahek koš nasprotnika. Britanci so si priigrali visoko prednost, imeli pa so vrhunski met za tri točke - zadeli so kar osem od 13 metov. V drugem polčasu smo se zbrali in začeli igrati tako, kot znamo. Igrali smo z večjo energijo in koncentracijo. Po sijajni tretji četrtini, v kateri je naš nasprotnik dosegel le devet točk, smo prišli v položaj, da tekmo prelomimo v svojo korist, kar smo tudi storili. Na koncu smo prišli do relativno visoke zmage, žal pa mi je, da ni bila višja, saj je na takšnih tekmovanjih vsak koš pomemben v igri za razvrstitev v skupini," je pojasnil trener Damjan Novaković.