Zoran Dragić je bil prvi strelec tekme. Dosegel je 17 točk, od tega 14 v prvem polčasu, ki ga je Slovenija dobila z 49:22. Foto: BoBo
Jure Zdovc
Jure Zdovc je bil z igro v prvem polčasu lahko zelo zadovoljenm. Slovenija je dobila vsega 22 točk. Foto: Aleš Fevžer

Slovenija si je na drugi tekmi Stankovićevega pokala v Luojangu s hitro igro in natančnimi meti zgodaj nabrala visoko zalogo (17:4), pomagala pa ji je tudi Angola, ki je v prvih osmih minutah izgubila sedem žog (Slovenija v vsem prvem polčasu le dve, na koncu 12).

Dragić do odmora dosegel 14 točk
Nekaj minut manj zbrane igre je tekmecem, ki so že petkrat sodelovali na olimpijskem turnirju, omogočilo, da so se približali na 23:15, sredi druge četrtine pa je Slovenija spet pritisnila na plin. Po domiselni akciji Murić - Z. Dragić je bilo tik pred polčasom že 49:20, pri čemer je najboljši strelec tekme Zoran Dragić dosegel že svojo 14. točko (na koncu 17).

Kar 33 poskusov za tri
V tretji četrtini je razlika narasla na 32 točk. Slovenski košarkarji so bili zato manj zbrani in so predvsem s številnimi meti za tri (skupaj 33 poskusov, od tega devet uspešnih) pokvarili odstotek meta. Zmaga seveda v nobenem trenutku ni bila vprašljiva, saj je tudi Angola, ki bo na letošnjem SP-ju tekmec Slovenije v predtekmovanju, igrala nepovezano in je šele ob koncu tretje četrtine dosegla svojo 30. točko.

Angola v zadnji četrtini lažje dihala
V zadnji četrtini je afriški prvak zaostanek znižal pod 20 točk in Jureta Zdovca prisilil, da je nekoliko povzdignil glas. Vseeno je lahko Zdovc tokrat bolj zadovoljen kot po četrtkovem porazu z Rusijo, ko je opozoril, da so jih upravičeno dobili po glavi, saj so se že previsoko nosili.

Selektor Jure Zdovc: "Prvi polčas je bil dober, obramba na nivoju z nekaj napakami, ki se ponavljajo. Vodili smo 30 točk, a če se napake ponavljajo, je treba nanje opozoriti. Priložnost v igri sem dal vsem, saj časa za trening ni, želim ohraniti igralce v ritmu. Na srečo smo to lahko naredili, igralci niso dopuščali nasprotniku dihati in s tega stališča moram biti zadovoljen."

Zoran Dragić: "Poraz proti B reprezentanci Rusije nam je dal misliti, danes pa smo pokazali svoj pravi obraz in česa smo zmožni. Nikogar ne smemo podcenjevati. Danes smo bili vsi motivirani, pripravljeni na nasprotnika, prikazali dobro obrambo, tekli v napad in odprli igro, kot si samo želimo."