Sašo Ožbolt je bil skupaj s Kennyjem Gregoryjem (15 točk) najučinkovitejši košarkar Uniona Olimpija (14). Foto: Sandi Fišer
Jan Špan se v osmih minutah, kolikor jih je prebil na parketu, ni vpisal med strelce. Foto: Sandi Fišer

Tekmo bodo zmaji karseda hitro pozabili, saj so bili ves čas slabši nasprotnik. Že v prvi četrtini so si nabrali visok zaostanek, ki jim ga do konce tekme ni uspelo izničiti. Za dve so metali sicer 56-odstotno, a je bil met za tri zato precej slabši (34%; 8/23). Na drugi strani so košarkarji Crvene Zvezde za dve metali 24/42, za tri 6/16. Razmerje v zadetih prostih metih je bilo 26:12.

Beograjčani izsiljevali mete za tri
Olimpija je srečanje začela zelo slabo, preveč je bilo napak v napadu, met za tri v prvi četrtini ni stekel (1/5). Na drugi strani so košarkarji Crvene Zvezde pridno polnili Olimpijin koš, za zmaje je bil nerešljiva uganka Ricardo Marsh, ki je dosegel kar 12 točk. V drugi četrtini so se neuspešni meti za tri nadaljevali, nekaj napak pa so v napadu storili tudi domači, tako da se jim ni uspelo še bolj odlepiti od svojega nasprotnika. Pri Beograjčanih je pod obročem še vedno kraljeval Marsh, svoji beri iz prvega polčasa je dodal še devet točk. Pri Ljubljančanih je bil po polovici tekme z 10 točkami najučinkovitejši Sašo Ožbolt. Ob polčasu, v katerem sta si Aloysius Anagonye in Giorgi Šermadini nabrala tri osebne napake, je bil izid 43:28.

Zgrešili preveč lahkih košev
Že takoj na začetku tretje četrtine je Šermadini storil še četrto osebno napako (zamenjal ga je Vladimer Boisa), takoj zatem je tehnično napako prejel še Goran Jagodnik. Prednost je rasla iz minute v minuto, Beograjčani so povedli že za 21 točk, a je uspelo zmajem s serijo 6:0 izid znova znižati. Varovancem Jureta Zdovca se je večkrat ponudila priložnost, da še bolj zarežejo v prednost gostiteljev, ki pa je z zgrešenimi lahkimi koši niso izkoristili. V končnici tretje četrtine je ekipa Mihaila Uvalina znova zaigrala odlično, izkoristila je slabo pokrivanje zmajev in si pred zadnjo četrtino priigrala prednost 20 točk (73:53).

V 4. minuti zadnje četrtine je Šermadini storil še peto osebno napako, takoj zatem je sledila zmeda po prekršku nad Ožboltom, saj se ni vedelo, komu niti koliko tehničnih napak je podelila sodniška trojka. Proti koncu srečanja so se Beograjčani z Olimpijo le še poigravali, minuto pred koncem so dosegli 90 točk in vknjižili lepo zmago (92:70).