Goran Dragić je odigral najboljšo tekmo sezone. Foto: Reuters
Memphis je prvi v Ligi NBA, ki je prišel do dvomestnega števila zmag. Foto: Reuters

Gogi je v 32 minutah iz igre metal 9/15 (za tri 3/6). Dodal je še 7 podaj in 6 skokov. Zoran Dragić ni dobil priložnosti za igro. Junak tekme je bil Markieff Morris, ki je vknjižil 30 točk (rekord kariere), 7 skokov, 5 podaj in 4 odvzete žoge.

Vedno boljši je ukrajinski center Aleks Len, ki je tekmo končal z 19 točkami in sedmimi skoki. Eric Bledsoe je prispeval 15 točk in 7 podaj ter ključno ukradeno žogo, ki se je končala z zabijanjem 29 sekund pred koncem za vodstvo Sunsov s 116:114. "Velika zmaga, potem ko smo izgubili dvakrat zaporedoma," je bil zadovoljen Len.

Odlično je svojo minutažo izkoristil T. J. Warren, ki so ga po izvrstnih predstavah vpoklicali iz D-lige. V 12 minutah je dosegel 7 točk in zbral tri skoke. Pri Bostonu je bil z 28 točkami najučinkovitejši Jeff Green, 19 jih je dodal Tyler Zeller. Rajonu Rondu je do trojnega dvojčka zmanjkala le ena podaja - 14 točk, 10 skokov, 9 podaj.

Tekma je bila vseskozi izenačena. Sunsi so sicer na začetku drugega dela povedli za 14, a jih je Boston hitro ujel. V zadnji četrtini sta se moštvi šestkrat zamenjali v vodstvu. Celticsi so v zadnji minuti povedli s 114:112, v naslednjem napadu pa je s polaganjem izenačil Dragić. Sledila je ključna akcija Bledsoeja.

Sunsi so igrali brez P. J. Tuckerja, ki je zamudil letalo, zato ga je vodstvo kluba suspendiralo.

13 točk Udriha v novi zmagi Memphisa
V dvoboju ekip z najboljšima izkupičkoma je Memphis brez težav s 119:93 nadigral Houston. Že ob polčasu so si Grizliji priigrali 21 točk naskoka. Sedem igralcev je bilo dvomestnih, med njimi tudi Beno Udrih, ki je v 25 minutah prispeval 13 točk (met 5/8) in 6 podaj.

Denver slavil v Clevelandu
Presenečenje večera je pripravil Denver, ki je slavil na gostovanju pri Clevelandu. S 24 točkami in 12 podajami je bil junak tekme Ty Lawson. 23 jih je vknjižil Arron Afflalo. Pri Clevelandu je bil z 22 točkami najučinkovitejši LeBron James (8/18), dve manj so jih dosegli Kevin Love, Kyrie Irving in Dion Waiters.

BOSTON - PHOENIX 114:118
Green 28, Zeller 19, Rondo 14, 10 skokov in 9 podaj; Markieff Morris 30, Len 19, Dragić 22 (9/15), 7 podaj in 6 skokov v 32 minutah, Bledsoe 15. Zoran Dragić ni igral.

MEMPHIS - HOUSTON 119:93
Conley 19, Lee 15, Randolph 14, Udrih 13 (5/8) in 6 podaj v 25 minutah; Ariza 16, Howard 15, Beverley 10.

CHARLOTTE - DALLAS 80:107
CLEVELAND - DENVER 97:106
BROOKLYN - MIAMI 83:95
DETROIT - ORLANDO 93:107
SAN ANTONIO - PHILADELPHIA 100:75
PORTLAND - NEW ORLEANS 102:93
LA CLIPPERS - CHICAGO 89:105