Benu Udrihu in Aronu Baynesu, nekdanjima košarkarjema Uniona Olimpije, z Detroitom ni uspelo zmagati v Bostonu. Baynes bi lahko izsilil podaljšek, vendar je njegov met v zadnjih sekundi blokiral Al Horford. Foto: Reuters
Beno Udrih
Beno Udrih je v 15 minutah za Detroit dosegel osem točk. Foto: Reuters

Dragić se po poškodbi levega gležnja očitno vrača v dobro formo. Igral je 37 minut, ob metu iz igre 7/14 (zadel je tudi dve trojki) je zbral še šest podaj in tri skoke. "To je bila res pomembna tekma za nas. Nismo ekipa, ki veliko teče, ampak morali smo mleti. In to smo nocoj tudi naredili," je soigralce pohvalil Dragić. V skoku je bil odličen Hassan Whiteside, ki je ujel 18 odbitih žog (ob tem pa dosegel tudi 18 točk). "Je pošast," se je pošalil Dragić.

Miami je skok dobil z 48:38. V prvem polčasu sta bili ekipi zelo izenačeni, v drugem pa je Miami "ušel" na 17 točk. V predzadnji minuti je bilo še 101:113. Vseeno je bila končnica kar razburljiva, saj je John Wall v zadnji minuti s trojko znižal na 108:113. Wall in Bradley Beal sta dosegla po 34 točk, kar je njun rekord sezone. V prejšnji sezoni Miami na nobeni tekmi ni dosegel toliko točk kot tokrat.

Horford v zadnji sekundi blokiral Baynesov poskus
Detroit je gostil Boston in izgubil z 92:94. Al Horford se je vrnil v ekipo Bostona in prispeval dvojni dvojček: 18 točk in 11 skokov, predvsem pa v raketi tik pred koncem zadel odločilni met, potem ko je Tobias Harris s trojko 23 sekund pred koncem izid izenačil (92:92).

Beno Udrih (8 točk) je šel sredi zadnje četrtine na klop, vrnil pa se je za zadnji napad, ko je imel Detroit le dobro sekundo časa za izenačenje ali zmago. Poskusil je Aron Baynes, vendar je njegov met s polrazdalje blokiral Horford. Pri Detroitu je Andre Drummond (20 točk) s 17 skoki presegel mejo 4000 skokov in je najmlajši igralec v zgodovini lige, ki je dosegel po 4000 točk in skokov.

Curry zadel le enega od enajstih metov za tri
Milwaukee, lani prva ekipa sezone, ki je premagala Golden State (po nizu 24 zmag), bi tudi tokrat lahko ustavil Bojevnike (pri njihovi seriji šestih zmag). Deset sekund pred koncem je imel ob zaostanku 120:122 Milwaukee napad, vendar je bil nespreten in je žogo izgubil brez meta na koš. Pri Golden Statu Stephen Curry ni bil razpoložen (zadel je le enega od enajstih metov za tri), a sta vse nadoknadila Kevin Durant in Klay Thompson. Durant se je ustavil pri 33 točkah (iz igre 10/17), Thompson pri 29.

S 30 podajami je Golden State niz tekem, na katerih je zbral vsaj 30 podaj, podaljšal na 9. To je drugi najdaljši niz v Ligi NBA, rekord ima Charlotte iz leta 1989 (13 tekem), pri katerem je takrat igral Dell Curry, oče Stephena Curryja.