LaMarcus Aldridge je bil najučinkovitejši igralec San Antonia v Miamiju. Foto: Reuters

San Antonio je igral fantastično. To je popolnoma druga raven košarke, kakršno igramo v tem trenutku mi. Toda to še ne pomeni, da te ravni ne moremo doseči.

Eric Spoelstra, trener Miamija
Tony Parker (San Antonio Spurs) - Goran Dragić (Miami Heat)
Goran Dragić je zbral 10 točk. Foto: AP

Miami je večji del tekme zaostajal, v tretji četrtini so imeli gostje 15 točk prednosti, ki pa se je začela počasi, a vztrajno topiti. Slabih deset minut pred koncem srečanja je Miami znižal zaostanek na -7 (80:87), nato pa Spursi z delnim izidom 7:0 v pičlih 33 sekundah ponovno ušli in do zadnje sirene niso dovolili več presenečenja.

Najprej je Patty Mills zadel trojko in dodatni prosti met, potem ko je osebno napako nad njim naredil Udrih. Kmalu zatem je Hassan Whiteside s komolcem udaril Bobana Marjanovića in si prislužil izključitev. Marjanović je zadel prosti met, s pol razdalje je nato zadel še Kawhi Leonard, Spursi so znova povedli za 14 točk (80:94) in tekmo mirno pripeljali do konca.

Udrih je na parketu odigral 19 minut, zbral je 13 točk (met iz igre 5/7) in podelil tri podaje. Dragić je v 31 minutah zbral 10 točk (met iz igre 5/9), podelil je 6 podaj, izgubil je tudi štiri žoge. "San Antonio je igral fantastično. To je popolnoma druga raven košarke, kakršno igramo v tem trenutku mi. Toda to še ne pomeni, da te ravni ne moremo doseči," je po tekmi dejal trener Miamija Eric Spoelstra.

Miami ima prav proti San Antoniu najslabšo razliko v zmagah in porazih (45:23).

Tekme 9. februarja:
MIAMI - SAN ANTONIO 101:119
Wade 20, Bosh 18 ... Udrih 13 (met iz igre (5/7), 3 podaje v 19 minutah, Dragić 10 (5/9), 6 podaj, 4 izgubljene žoge v 31 minutah; Aldridge 28, Leonard 23, Green 15.

NEW YORK - WASHINGTON 108:111
Anthony 33 (13 skokov) ... Vujačić 0 v 14 minutah; Wall 28 (17 podaj).

MILWAUKEE - BOSTON 112:111
Monroe 29 (12 skokov); Crowder in Bradley po 18.

DALLAS - UTAH * 119:121