Goran Dragić in Danny Green v pogovoru. Oba sta v svoji karieri oblekla dres Olimpije. Foto: AP
LeBron James
LeBron James je dosegel 56. trojni dvojček v karieri. Foto: Reuters
Russell Westbrook
Russell Westbrook je z novim trojnim dvojčkom vodil Oklahomo do zmage nad Indiano. Foto: Reuters
Los Angeles Lakers
Lakersi so bili po podaljšku boljši od Washingtona. Foto: Reuters
Kevin Durant, Steph Curry
Kevin Durant in Steph Curry sta ob zmagi nad Torontom skupaj dala 59 točk. Foto: Reuters

Najboljši košarkar minulega evropskega prvenstva je iz igre metal 9/16. V statistiko je v 37 minutah vpisal še štiri skoke in eno podajo. Uspešnejša sta bila Tyler Johnson, ki je dosegel 23 točk, in James Johnson, ki jih je pristavil 21. Na drugi strani z odličnim začetkom nadaljuje LaMarcus Aldridge, ki se je ustavil pri 31. Center Spursov je najbolj zaslužen, da ekipa po štirih tekmah ostaja še neporažena in da se ji odsotnost Kawhija Leonarda in Tonyja Parkerja sploh ne pozna.

Gregg Popovich je znova dobil vprašanje, kdaj se bosta zvezdnika Ostrog vrnila, karizmatični trener pa je ponovno odgovoril, da ko bosta povsem pripravljena. V 21 letih na klopi San Antonia je vknjižil že 1.154. zmago. Zdaj mu le še ena manjka, da se na šestem mestu trenerjev z največ zmagami v ligi izenači s Philom Jacksonom. Največ jih ima Don Nelson 1.335.

Po trojki Dragića so sredi tretje četrtine gostitelji prišli na 61:60, toda sledil je silovit odgovor Spursov. Naredili so serijo 32:13, pri čemer je Rudy Gay prispeval 15 točk. Srečanje je sicer končal z 22, za kar je potreboval le osem metov iz igre. Poleti, ko je bil prost igralec, je bila resna možnost tudi selitev v Miami. Tretjo četrtino so gostje končali s sedmimi napadi zapored oziroma so točke dali v dvanajstih izmed štirinajstih zadnjih posesti in povedli s 93:73.

Pet minut in pol pred koncem se je Miami približal na 98:87, ko je bil znova izza črte uspešen Dragić, toda odgovoril je Aldridge in razlika je do konca dvoboja ostala dvomestna. "Težko je premagati takšno ekipo, če dobro igraš samo v napadu. Moraš dobro braniti, naša obramba pa tokrat ni bila taka," je povedal Dragić.

Trojna dvojčka Jamesa in Westbrooka
je odigral 772. tekmo v dresu Clevelanda, s čimer je popravil dosežek nekdanjega soigralca Litovca Žydrunasa Ilgauskasa in postal rekorder franšize iz Ohia. Prvič v tej sezoni je dosegel trojni dvojček (29 točk, 13 podaj in deset skokov), vendar tudi to ni bilo dovolj za zmago Clevelanda. Brooklyn je bil na domačem parketu boljši s 112:107, Cavsi pa so klonili drugič na zadnjih treh tekmah. Netsi so v zadnjih četrtini zapravili 14 točk naskoka, toda 43 sekund pred koncem je odločilno trojko zadel Spencer Dinwiddie, ki je srečanje na položaju organizatorja igre, kjer je na drugi igral James, začel zaradi poškodb Jeremyja Lina in D'Angela Russlla. Dinwiddie je vpisal 22 točk, s čimer je postavil osebni rekord.

Trojni dvojček je vknjižil tudi Russell Westbrook (28 točk, deset skokov in 16 podaj), Oklahoma pa je bila s 114:96 boljša od Indiane. To je bil prvi dvoboj Paula Georgea proti klubu, kjer je igral sedem let. Letos poleti se je preselil v Oklahoma City, potem ko je javno dejal, da v dresu Pacersov ne vidi svoje prihodnosti. Proti nekdanjemu klubu je dal deset točk, a so gostitelji vseeno zmagali. Razigran je bil tudi Carmelo Anthony, ki je ob 28 točkah ujel še deset odbitih žog. Pri gostih je bil s 35 najbolj razpoložen Victor Oladipo, ki je poleti v poslu za Georgea odšel k Pacersom.

Houston je s 105:104 v gosteh premagal Philadelphio. Srečanje je s trojko ob sireni odločil Eric Gordon. Lakersi so na domačem parketu Washington odpravili po podaljšku (102:99). Dodatnih pet minut je priigral Brandon Ingram, ki je popravil svoj zgrešeni met. V podaljšku je dobro minuto pred koncem trojko za 100:99 zadel Kentavious Caldwell-Pope, John Wall in Bradley Beal sta bila na drugi strani neuspešna, Julius Randle pa je potrdil domačo zmago.