Sienin David Andersen v dvoboju z Dubrovničanom Lukšo Andrićem. Foto: EPA
Nikola Mirotić
Nikola Mirotić je predstavljal nerešljivo uganko za košarkarje Maccabija. Foto: EPA
Milan Mačvan
Košarkarji Partizana so izgubili v Charleroiju. V primeru zmage bi bili Beograjčani tudi že uvrščeni v Top 16. Foto: EPA

V domači vrsti je bil s 15 točkami (2/2 za dve, 3/7 za tri) najboljši strelec kapetan slovenske izbrane vrste Jaka Lakovič. Ljubljančan je v dobrih 32 minutah v statistiko vpisal še en skok in dve podaji. Lukša Andrić je dodal 14 točk. Pri Sieni, ki je igrala brez prvih dveh strelcev Boja McCalebba in Rimantasa Kaukenasa, sta bila najboljša David Andersen (18) in Igor Rakočević (17).
Prvi polčas je bil povsem izenačen, moštvi sta se izmenjavali v vodstvu, ob koncu polčasa pa je Lakovič s polaganjem poskrbel, da so s prednostjo 33:32 na odmor odšli gostitelji. Drugi del so Carigrajčani odprli s serijo 9:0, ki jo je zaključil slovenski organizator igre s trojko. Gostje so odgovorili z nizom 2:18 in po treh četrtinah so vodili s 43:50. Galatasaray se je vrnil v igro, povedel z 58:57, a je v zadnjih 100 sekundah Andersen dosegel osem točk zapored in poskrbel za zmago italijanskih prvakov.

Barca ostaja neporažena
Barcelona je zmagala še osmič zapored. V Blaugrani so Katalonci ugnali Unics (63:50). Znova se je izkazal Erazem Lorbek, ki je bil z 11 točkami za Juanom Carlosom Navarrom drugi strelec moštva. Pri gostih jih je Terrell Lyday dosegel 12.

Odlični Mirotić junak prestižnega derbija
Derbi dveh evropskih velikanov je v Madridu pripadel Realu, ki je ugnal Maccabi brez večjih težav z 88:64. Kraljevi klub je hitro prevzel pobudo in imel srečanje ves čas pod nadzorom. V drugem polčasu so gostitelji nato le še povečevali razliko. Junak prestižne zmage je bil 20-letni Črnogorec Nikola Mirotić, ki sicer igra za španske reprezentančne selekcije. Izjemno obetavni krilni center je v statistiko vpisal 26 točk (4/5 za tri), osem skokov in tri ukradene žoge. Odlični američan Jaycee Carroll je dodal 17 točk. Slovenski reprezentant Mirza Begić je igral 14 minut, a se mu ni uspelo vpisati med strelce.

Maccabi in Real sta se že uvrstila v Top 16, kamor se je iz skupine C uspelo prebiti tudi Anadolu Efesu. Partizan je v Belgiji zapravil priložnost za uvrstitev v nadaljnje tekmovanje. Beograjčani so sicer v najboljšem položaju za preostalo prosto mesto iz skupine C.

Razburljivo je bilo v Pireju, kjer je Olympiacos s 84:82 ugnal Cajo Laboral. Pri gostih je Mirza Teletović dosegel kar 32 točk in je s statističnim indeksom 34 tudi najkoristnejši igralec kroga. Vassilis Spanoulis je za domačo vrsto prispeval 21 točk.