Koprčani so si že pred časom zagotovili prvo mesto po rednem delu in prednost domačega igrišča v končnici Lige ABA 2. Glede na igro so slovenski pokalni prvaki tudi glavni favoriti za uvrstitev v prvo jadransko ligo, kamor vodi prvo mesto, podprvak pa bo s predzadnjim iz Lige ABA igral dodatne kvalifikacije.

Dynamic je sicer možen nasprotnik tigrov v polfinalu, saj je trenutno na četrtem mestu z devetimi porazi. Enak izkupiček imata tudi Borac iz Vršca in Sutjeska iz Nikšića. Drugi je s petimi porazi sarajevski Spars, tretji pa skopski MZT, ki sta si tudi že zagotovila polfinale.

Dynamic je zasluženo zmagal. Mi smo se tekmecem zoperstavili brez prave energije in osredotočenosti. Minute smo tokrat razdelili med vse naše košarkarje, ki so bili pripravljeni za igro. Ni kaj veliko za razpredati, vrniti se moramo v dvorano in še naprej trdo trenirati, da bomo na naslednjih preizkusih boljši.

Jurica Golemac

Klonila tudi Rogaška in Helios
Izbranci Jurice Golemca tokrat niso imeli svojega dne, saj so iz igre zadeli manj kot tretjino metov (32,8 odstotka). Prvo četrtino, v kateri je na parketu z 11 točkami blestel Lance Harris, je Sixt Primorska po manjšem preobratu dobila s 23:20. Ekipi sta bili že tedaj ves čas tesno skupaj, tako pa je bilo vse do 33. minute. Z dvema košema se je nato Dynamic oddaljil na 59:52 in zaradi slabe učinkovitosti tigrov tekmo suvereno končal. Pri gostih je bil na koncu s 16 točkami najboljši Harris, 13 pa jih je ob devetih skokih dodal Ivan Marinković.

Druga slovenska predstavnika v tem tekmovanju, Rogaška in Helios Suns, že dolgo nimata več možnosti za preboj med prve štiri ekipe, saj sta pri repu razpredelnice. V 21. krogu so morali Slatinčani doma premoč priznati Borcu, Domžalčani pa v gosteh Sparsu. Rogaška bo redni del sklenila z gostovanjem pri Primorski, Helios pa se bo doma pomeril s Splitom.