Slovenci so se prebili med najboljše štiri ekipe v ulični košarki na svetu. Foto: Fiba.com

Slovenski prvaki, ki so na Floridi zaigrali pod imenom Ljubljana, so v svoji predtekmovalni skupini zasedli drugo mesto. V dodatni tekmi za polfinale so z 20:18 premagali Bukarešto.

V polfinalu jim je sistem tekmovanja dodelil Split, s katerim so imeli fantje izpod Alp še neporavnane račune. Dalmatinci so jih premagali v finalu turnirja serije Masters v Madridu, poprej pa so na svojem pohodu izločili tudi druge slovenske predstavnike, Škorce. V finalu na Iberskem polotoku so bili Hrvatje boljši z 18:10. Čeprav se je slovenski kvartet nasprotnikom tokrat uprl veliko bolje, so spet morali priznati premoč Hrvatov. Split je bil boljši z 12:9.

Svetovni pravk je postal San Juan, ki je v finalu premagal Split z 20:16. Portoričani so domov odšli bogatejši za 30.000 ameriških dolarjev.