Dwight Howard je po vrnitvi na parket dal Alu Horfordu vedeti, kdo je številka ena pod obroči. Foto: Reuters
Vince Carter in Rashard Lewis
Svoj delež k zmagi Orlanda sta dodala tudi Vince Carter in Rashard Lewis, ki sta skupaj dosegla 44 točk. Foto: Reuters

Orlando, ki je prvo tekmo dobil kar s 43 točkami razlike, je 10 minut pred koncem celo zaostajal (87:88), nato pa v dobrih petih minutah naredil odločilno serijo 20:2.

Vabljeni k branju:
- Znana najboljša peterka Lige NBA

Udarec v obraz ga ni zmedel
Junak je bil spet Dwight Howard (29 točk in 17 skokov), ki je na začetku drugega polčasa pri polaganju dobil udarec Ala Horforda v obraz, iz nosu mu je začela teči kri. Superman se je po nekaj minutah vrnil in nadaljeval v svojem ritmu. Iz igre je zgrešil samo en met. Precej soliden je bil tudi pri izvajanju protih metov (13/18).

Superman ali Wolverine?
"Samo človek sem, saj nisem iz kovine," se je Howard šalil po tekmi in nadaljeval s primerjavo iz stripovskega in filmskega sveta: "Poskušali so me raniti, tako kot so to poskušali storiti Wolverinu. Tudi jaz krvavim, tudi meni pokajo kosti."

Dobili skok in proste mete - premalo
Atlanta je presenetljivo dobila skok (41:35), odlična je bila tudi pri izvajanju prostih metov (30/31), a za napredovanje jo čaka res težka naloga. Serija se zdaj seli v Atlanto, kjer bo v soboto tretja tekma.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale, vzhod:

ORLANDO (2) - ATLANTA (3) 2:0
112:98 (32:27, 17:30, 35:26, 28:15)
Howard 29 (met iz igre: 8/9, prosti meti: 13/18) in 17 skokov, Carter 24, Lewis in Nelson po 20, Pietrus 13, Barnes 4, Gortat 2; Horford 24 in 10 skokov, Crawford 23, Johnson 19, Smith 18, Williams 9 in 11 skokov, Bibby 3, Collins 2.

Petek:
BOSTON (4) - CLEVELAND (1) 1:1

Zahod, petek:
SAN ANTONIO (7) - PHOENIX (3) 0:2
Sobota:
UTAH (5) - LA LAKERS (1) 0:2
V odebeljenem tisku je izid v končnici. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.