Beno Udrih je dobro igral, a so Knicksi v zadnji četrtini povsem popustili in znova izgubili. Foto: Reuters
Jona Valančiunas
Pod obročem je Knicksom precej težav povzročal Jonas Valančiunas. Foto: Reuters
LeBron James
33 točk (12/23 iz igre) LeBrona Jamesa ni bilo dovolj za zmago aktualnih prvakov. Foto: Reuters
Kevin Durant
Kevin Durant, ki je bil v Charlottu izvrsten v zadnji četrtini, je ob metu iz igre 14/28 dosegel 34 točk. Foto: Reuters

Proti moštvu, ki vodi v Atlantski diviziji, so Knicksi, ki letos ne najdejo prave forme, igrali brez prvega strelca in superzvezdnika Carmela Anthonyja. Gostitelji so v prvem polčasu in tudi na začetku drugega povedli tudi z dvomestno prednostjo, toda Raptorsom je uspela serija 14:4, vmes je trojko za 74:73 zadel John Salmons, po delnem izidu pa so gostje osem minut pred koncem povedli za šest. Poleg Salmonsa sta ob delnem izidu odlično igrala DeMar DeRozan, ki je dal 25 točk, in litovski center Jonas Valančiunas, ki se je izkazal z dvojnim dvojčkom, saj je ob 16 točkah ujel še 18 odbitih žog, največ v karieri.

Pri New Yorku, ki je izgubil 20. letos, je bil z 18 točkami in 12 skoki najučinkovitejši Andrea Bargnani, J. R. Smith je dodal 17 točk, Tim Hardaway Jr. pa 15. Toliko jih je dosegel tudi Udrih, ki je znova zaigral v prvi peterki, ob tem pa je slovenski organizator igre v statistiko vpisal še štiri skoke, deset podaj in štiri ukradene žoge. "Ko bi le vedel … Preprosto nismo zadeli," je bil po tekmi brez odgovora na mrk v zadnji četrtini, ko so Knicksi dosegli le 12 točk, domači trener Mike Woodson.

Najhujši poraz Phoenixa v tej sezoni
Z izjemno vsestransko igro je Stephen Curry vodil Golden State do zmage nad Phoenixom in jim prizadejal najhujši letošnji poraz. Izvrstni organizator igre je s 16 podajami in 13 skoki popravil najboljši osebni dosežek v Ligi NBA, ob tem pa je za tretji trojni dvojček v karieri dosegel še 14 točk. Warriorsi so slavili četrtič zapored. V napadu sta bila od Curryja, ki je ob visokem vodstvu lahko počival v zadnji četrtini, še uspešnejša Klay Thompson z 21 in David Lee s 17 točkami.

Sunsi niso bili razpoloženi v napadu, ob koncu polčasa so zgrešili šest metov zapored in domači košarkarji so na odmor odšli z naskokom 19 točk. Od druge četrtine naprej, ko je Golden State povedel za več kot deset, se gostom ni uspelo več približati. Pri Soncih ni bilo pravega razpoloženega igralca. Le P. J. Tucker, ki je ujel tudi 12 odbitih žog, je dosegel dvomestno število točk. Dragić je igral 31 minut in dal osem točk.

Oklahoma slavila tudi brez Westbrooka
Sacramento je z zmago po podaljšku (108:103) končal niz šestih zmag prvakov iz Miamija, ki so igrali brez Dwyana Wada. LeBron James se je s 33 točkami na lestvici najboljših strelcev vseh časov pomaknil na 29. mesto. Prehitel je Larryja Birda in Garyja Paytona. DeMarcus Cousins je dal 27 točk in 17 skokov, Rudy Gay pa 26 točk.

Oklahoma je brez Russlla Westbrooka, ki bo zaradi operacije kolena odsoten najmanj do All Star vikenda februarja, ugnala Charlotte (85:89). Blestel je Kevin Durant, ki je 14. v tej sezoni dosegel več kot 30 točk. 14 od 34 točk je sijajni krilni košarkar dosegel v zadnji četrtini. V statistiko je vknjižil tudi 12 skokov.

Tekme 27. decembra:
CHARLOTTE - OKLAHOMA CITY 85:89
Walker 18, Jefferson 16 in 11 skokov;
Durant 34 in 12 skokov, Ibaka in
Sefolosha po 12.

ORLANDO - DETROIT 109:92
Afflalo 23, Vučević 20 in 11 skokov; Jennings 21.

BROOKLYN - MILWAUKEE 104:93
Livingston 20, Teletović 19; Antetokounmpo 16 in 10 skokov.

NEW YORK - TORONTO 83:95
Bargnani 18 in 12 skokov, Smith 17, Hardaway 15, Udrih 15 (6/11 iz igre), 4 skoki, 10 podaj in 4 ukradene žoge v 38 minutah; DeRozan 25, Valančiunas 16 in 18 skokov, Lowry 15.

MINNESOTA - WASHINGTON 120:98
Love 25 in 11 skokov, Peković 18 in 10 skokov, Barea 17; Wall 26, Beal 14.

NEW ORLEANS - DENVER 105:89
Evans 19 in 10 podaj, Holiday in Davis po 17; Chandler 22.

UTAH - LA LAKERS 105:103
Hayward 24, Favors 18 in 14 skokov; Young 21, Kaman 19 in 10 skokov.

SACRAMENTO - MIAMI 108:103 - po podaljšku
Cousins 27 in 17 skokov, Gay 26, Thomas 22 in 11 podaj; James 33, Bosh 18.

GOLDEN STATE - PHOENIX 115:86
Thompson 21, Lee 17, Curry 14, 13 skokov in 16 podaj; Tucker 11, Frye, Plumlee in Bledsoe po 9, Dragić 8 (3/9 iz igre), 1 skok, 3 podaje v 31 minutah.