Vedran Morović je v prvi četrtini vnesel svežino v igro Uniona Olimpije in dosegel 8 točk. Foto: RTV SLO
Szymon Szewczyk
Zabijanje Szymona Szewczyka. Foto: RTV SLO
Obramba je strnila vrste in Olimpija je dobila najmanj točk v tej sezoni. Foto: RTV SLO
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin je po dobrih treh letih spet trener Uniona Olimpije. Prvi sledovi dela so že vidni. Foto: RTV SLO

Izenačeno tekmo (nobeno moštvo ni vodilo za 10), je odločil Yotam Halperin. Tri minute pred koncem je zadel trojko za izenačenje na 68, dobro minuto pred koncem pa še eno za vodstvo s 75:70. Težko pričakovano prvo evropsko zmago je potrdil najboljši strelec tekme (22 točk, od tega deset s prostih metov) Jimmy Oliver.

V prvi četrtini je veliko svežine v igro vnesel Vedran Morović, ki je z dvema zaporednima trojkama poskrbel, da je prednost AEK-a 14:7 hitro skopnela. Grki so za sedem točk povedli tudi v tretji četrtini, vendar so gostitelji z nizom 9:0 (Oliver 7 točk) spet povedli z 49:47. Sagadin je v nasprotju z Josipom Grdovićem precej menjal in v prvem polčasu iskal tudi kakega razpoloženega strelca. Zgrešenih metov pod košem je bilo namreč preveč.

Obrambi je preglavice povzročal predvsem Taylor Coppenrath, ki je z metom iz igre 8-10 dosegel 21 točk. Končnih 72 AEK-ovih točk je 12 manj od Olimpijinega povprečja dobljenih točk v uvodnih štirih tekmah Evrolige. Prvi sadovi dela Zmaga Sagadina in pomočnika Saše Filipovskega so torej že zelo vidni, veseli pa tudi lep obisk v hali Tivoli. Rezerve so še na centrskih položajih. Morda bo bolje, ko se bo vrnil poškodovani Joško Poljak.